nahoru

Místo Špindlu do Dubaje: Kdo nemá rezervovanou velikonoční letenku do Emirátů, jako by nebyl

Blanka Solařová 28. března 2021 • 18:00
Místo Špindlu do Dubaje: Kdo nemá rezervovanou velikonoční letenku do Emirátů, jako by nebyl
foto: Paula Bronstein / Getty Images

V Dubaji žiju už sedm let, ale takové nájezdy Čechů jsem ještě nezažila. Působí to, jako by polovina Česka sem už přijela, zatímco druhá si zamlouvá letenky na Velikonoce. Proč se Dubaj stává něčím mezi horským Špindlem a filmovými Vary dohromady? A znají Češi rizika spojená s koronaturistikou?

Paní M. Š. si v Dubaji užila na maximum. V Praze jí našťourali negativní covid, spokojeně se tedy odebrala do letadla, kde usnula spravedlivým spánkem turisty. V Dubaji na letišti se už těšila na relaxační zvuk tříštících se vlnek a odkorkování šampusu na hotelové pláži. Předbíhala ve frontě na dubajský nosošťour, aby už v tom ráji byla. Hned po absolvování povinných formalit se taxíkem přesunula do hotelíku na Palm Jumeira, který nebyl vůbec levný.

Šok přišel večer

M. Š. si chtěla užít dovču na max, a tak nešetřila. Kromě toho, spousta hotelů v Dubaji momentálně nabízí slevy, protože únor a březen jsou pro dubajské klima ideální. Ráno je ještě chládek (23 °C) a odpoledne už přestřicítkové teploty lákají k cachtání v bazénu nebo v zálivu. Paní si pěkně vybalila značkové plavečky, vysprchovala se a v plážovém oblečku vyrazila na drink u bazénu.

Po českém lockdownu si připadala jako v ráji a okamžitě umístila několik „vysíracích“ fotografií na sociální sítě, aby si spoluobčané, kteří nemohou z okresu do okresu, užili s ní. Šok ovšem přišel večer, když ji zřízenec hotelu vytrasoval poloopilou v hotelovém klubu a informoval ji, že na letišti jí našťourali covid, takže musí automaticky do izolace.

Z bezpečné vzdálenosti ji eskortoval do jejího pokoje (s výhledem na pláž a datlové palmy). M. Š. chvíli opilecky plakala, ale pak usnula tvrdým covidovým spánkem. Až druhý den jí doklaplo, že deset dní nesmí opustit hotelový pokoj, jídlo jí bude přinášeno a podsouváno pod dveřmi a na Burdž Chalífu se může podívat leda na internetu.

Příznaky začaly až třetí den, naštěstí mírné. M. Š. tedy deset dní covidovala v luxusním hotelovém pokoji a přemýšlela o tom, jak mohla mít ráno test negativní a večer pozitivní. Byl jeden z testů falešný? Vytřeli jí nos v Praze nepořádně? Nakazila se ještě na letišti? To se dodnes nedozví.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.