nahoru
Premium Analýza

Sbohem, telefonování! Opravdu nám vyrůstá němá generace, která nechce a vlastně ani nemusí zvedat telefony?

Jakub Švejkovský 7. října 2021 • 12:40
Sbohem, telefonování! Opravdu nám vyrůstá němá generace, která nechce a vlastně ani nemusí zvedat telefony?
foto: Profimedia.cz

Telefonní hovory sice vládnou světu komunikace už více než století, ale někteří mileniálové a zástupci generace Z volání úplně vyřadili ze svého života. Odborníci sice pohledy na případnou komunikační revoluci mírní, ale přesto je možné, že stojíme na prahu doby post-telefonní.

Na začátku stály dva průzkumy. Ten první uspořádala v roce 2016 americká společnost OpenMarket, která postavila mileniály (tedy lidi narozené zhruba mezi roky 1981 až 1996) před následující dilema – daný vzorek respondentů si musel vybrat, zda by si na svém mobilu ponechal možnost pouze psát, nebo jen volat. Ke všeobecnému překvapení 75 procent dotázaných uvedlo, že by se vzdali telefonních hovorů.

Na druhé straně oceánu v roce 2017 uspořádala Office of Communications (zkráceně Ofcom) jiný průzkum. Podle tohoto britského šetření pak pouze 15 procent oslovených ve věku 16 až 24 let považovalo volání za významnou formu komunikace.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.