Zprávy

Do Prahy dnes přijede čínský prezident, v ulicích jsou stovky policistů

ČTK
28. března 201612:17
Do Prahy dnes přijede čínský prezident, v ulicích jsou stovky policistů
foto: web sin

Historicky první návštěvu čínského prezidenta v Česku doprovázejí rozsáhlá bezpečnostní opatření, která ještě umocnily nedávné teroristické útoky v Bruselu. V ulicích Prahy jsou tak navíc stovky policistů i příslušníků české armády. Vyplývá to z informací Policie ČR i ze zjištění zpravodajů ČTK. Prezident Si Ťin-pching do Česka přiletí dnes kolem 14:00 hodin.

Policisté se samopaly stojí například před čínskou ambasádou, na Dejvickém náměstí, u metra Hradčanská nebo v okolí Pražského hradu. Zvýšený počet motorizovaných i pěších policejních hlídek je ale patrný po celém centru hlavního města.

Jsem ze „šestky“. Čínská vlajkosláva na Evropské mi nevadí
 

Řidiči proto musí počítat s krátkodobými omezeními na území hlavního města a také na trase do Lán, kam čínský prezident dnes odpoledne zamíří na setkání se svým českým protějškem Milošem Zemanem. V Lánech je dnes uzavřen zámecký park a několik přilehlých ulic.

 

Zeman je největší bezpečnostní riziko
26. března 201616:00

Zeman je největší bezpečnostní riziko

Nad Pražským hradem, Úřadem vlády a zámkem v Lánech policie vyhlásila bezletové zóny. Ty jsou povinni respektovat i zástupci médií a zákaz letu v těchto oblastech platí i pro drony a jiná obdobná zařízení. "Výskyt dronu v bezletové zóně může být chápán jako bezprostřední ohrožení bezpečnosti chráněných osob a policisté budou při eliminaci tohoto rizika postupovat v souladu se zákonem," uvedla dnes policie v tiskovém prohlášení.

 

Vítání soudruha prezidenta (Brežněva se samopalem pod sáčkem)

Bezpečnost zajišťují policisté jak z Útvaru pro ochranu ústavních činitelů a Útvaru pro ochranu prezidenta ČR tak i dalších specializovaných útvarů s celorepublikovou působností a z jednotlivých krajských ředitelství Policie ČR. V rámci bezpečnostního opatření je připravena poskytnout podporu také Letecká služba Policie ČR a členové antikonfliktního týmu.

ČTK

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile