nahoru

Lékař Barták plánoval podle policie ve vězení vraždy

ČTK, čip25. listopadu 2013 • 09:27
Jaroslav Barták
Jaroslav Barták
• foto: 
profimedia.cz

Odsouzeného lékaře Jaroslava Bartáka, který dostal 14 let za znásilňování a vydírání deseti svých asistentek, prý viní policie z přípravy vraždy tří lidí. Ty měl plánovat ve věznici v Liberci. Dnes o tom informoval deník Právo.

"Jsme v rané fázi vyšetřování, zatím se dá jen říci, že bylo zahájeno trestní stíhání. Žádné další detaily nelze zveřejňovat," uvedl státní zástupce Radim Kadlček. Kromě plánování vražd je muž obviněn i z vydírání. Hrozí mu 15 až 20 let nebo doživotí, takový trest ale není příliš pravděpodobný. "Teoreticky to možné je, ale je třeba brát v potaz, že jde o stadium přípravy," konstatoval Kadlček.

Vraždy měl muž plánovat a domlouvat s několika dalšími vězni, Kadlček ale nechtěl komentovat, zda hrozí obvinění někomu dalšímu. "Obecně lze říci, že při takových realizacích se zpravidla zahajuje trestní stíhání současně, pokud jsou známí pachatelé," řekl státní zástupce.

Podle informací Práva plánoval vraždu bývalého šéfa vojenské tajné služby , advokáta a pravoslavného kněze z Teplic Eugena Freimanna. Po odhalení případu vězeňská služba údajně přemístila Bartáka do věznice ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku. 

ČTK, čip
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
21,750
29,260
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější