nahoru

Paroubkovo hoře

Petr Holec17. února 2009 • 09:34
Paroubkovo hoře

Provládní média. Těmito dvěma slovy Jiří Paroubek začínal i končil v nedělních Otázkách Václava Moravce každou druhou větu ...

Provládní média. Těmito dvěma slovy Jiří Paroubek začínal i končil v nedělních Otázkách Václava Moravce každou druhou větu. Jelikož týden předtím obvinil z tendenčního psaní i mě osobně (Jiří Paroubek: JSOU MÉDIA OBJEKTIVNÍ?, Reflex č. 7/2009), začal jsem přemýšlet, proč má expremiér v médiích stále tzv. image problém.
Politiky dělají především dvě věci: forma a obsah. Můj problém s předsedou ČSSD ohledně formy začíná jeho vlasy. Jak mě chce politik s obarvenými vlasy přesvědčit, že mi jinak říká pravdu? Co když nechce přiznat barvu i v důležitějších věcech?
Podívejte na poslední sjezd ČSSD, strany populisticky odmítající radar: jak si mám vyložit vystoupení amerického generála Wesleyho Clarka, jenž Čechům, z nichž přes 60 procent radar odmítá, poděkuje za přijetí protiraketové obrany? Snad tak, že Paroubek – stejně jako maskuje šedivé skráně – skrývá pod dojmem exgenerála z NATO politickou spřízněnost s ruskou generalitou, případně syrskými soudruhy – oblíbenou kamarilou ČSSD?
Paroubek by se měl učit na Hradě u prezidenta Václava Klause: jeho téměř holá hlava nezakryje sebemenší ideologickou kamufláž. I proto je tak důvěryhodný.
Nyní k politickému obsahu. Vezměme hospodářskou krizi, Paroubkovo poslední velké téma. Politici se právem bojí rostoucí nezaměstnanosti, znamenající nejen dvojí rozpočtovou zátěž (žádné daně plus sociální dávky), ale i sníženou kupní sílu a tím pádem menší odbyt podniků. Paroubkův lék? Třináctý důchod! To sakra v Lidovém domě nemají opravdového ekonoma, jenž by předsedovi poradil, že důchodci o práci (nemyslím teď tu na přilepšenou) nepřijdou, protože jsou – důchodci? Obávám se, že někde tady začíná Paroubkův image problém.Další články autora najdete v rubrice KOREKTNÍ NEKOREKTNOST (Reflex online)


Související články:

JSOU MÉDIA OBJEKTIVNÍ?

Jiří Paroubek: JSOU MÉDIA OBJEKTIVNÍ? (Reflex č. 7/2009)
Anketa: PŘESTANE KRIZE SAMA? (Reflex online, 9. 2. 2009)


Otázky Václava Moravce (Česká televize, 15. 2. 2009)
Clark na sjezdu ČSSD poděkoval Čechům za protiraketovou obranu (Novinky.cz, 14. 2. 2009)Kurzy měn
25,660
22,030
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější