nahoru

Osmý den

30. října 2005 • 19:00

VRÁTÍME SE A S NÁMI PŘIJDE ZÁKON. To říkali desperáti v éře Divokého západu. Komunisté, kteří jsou takovými desperáty české politiky, se vracejí také. A nepřichází s nimi jen zákon, ale rovnou celý zákoník. Konkrétně zákoník práce, jejž KSČM pomohla ve sněmovně schválit v prvním čtení, a to navzdory nesouhlasu lidovců. Jejich šéf Kalousek sociálním demokratům vzkázal, že s kým si tuhle kaši napekli, s tím ji také budou muset sníst. Vypečená rada, vzhledem k tomu, že kaše se zásadně vaří. Včetně té politické. A to by měl vědět i tak provařený politik jako Kalousek.

M. ČERMÁK


ZDRAVÍ Z TELEVIZE. Ministr neministr zdravotnictví David Rath má další ambici. Během pár měsíců v čele zadluženého resortu neoperačně nejen stabilizuje státní ústavu a stanovy České lékařské komory, ale i vše, co akutně potřebuje operaci: dluh VZP, nemocnic a vůbec všech, kdo si v tom svinčíku navzájem dluží. Navíc prý zlepší i zdraví občanů. Sakra! říkal jsem si. Tolik padlých (myslím jako padlých) hlav -a pořád tak málo zdraví! Teď ale musím přiznat, že už se cítím mnohem líp, a to Rath ještě ani pořádně nezačal. Po pár jeho televizních vystoupeních vím, že v tandemu s Jiřím Paroubkem to dokáže, protože to prostě dokáže.

P. HOLEC ZEMAN BYL VE VESMÍRU. Na rozdíl od čínských tchajkonautů a amerického turisty ovšem nikoliv v tom skutečném, ale ve stejnojmenném ostravském bývalém kině. Měl tam přednášku, v níž jako obvykle pár lidí včetně sebe pochválil a pár lidí urazil. Mimo jiné i Lubomíra Zaorálka, kterého nazval povrchním žvanílkem. Zrovna na ostravské půdě to od něj nebylo pěkné, vždyť Zaorálek má Ostravu rád, a jak před časem napsala MF Dnes, rád a často do ní létá vrtulníkem. Tím ještě za své éry létal i Zeman, jenž se ovšem v tomto dopravním prostředku přirovnal k pytli písku. Asi tím chtěl říct, že se na palubě jen tak povaloval. Jaký je rozdíl mezi pytlem písku a Zaorálkem? Ještě žádný pytel písku nevymyslel etický kodex poslance.

M. ČERMÁK


VÁŽENÝ PANE NÁMĚSTKU RATHE, dovolte, abych Vás upozornil, že pokud se budete i nadále v médiích chovat jako nafoukaný, agresívní hulvát (i když chápu, že Vás nevstřícnost pana prezidenta rozladila), bude vcelku jedno, jestli je to, co říkáte o zdravotnictví, rozumné, či nikoliv. Média jsou povrchní od podstaty a lidé si Vás prostě zapamatují jen jako agresívního hulváta. Ke škodě Vaší a možná i toho zdravotnictví. S úctou

T. FEŘTEKKurzy měn
25,260
20,450
28,690
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře