nahoru

Jak se má

Petr Volf 12. května 2005 • 14:05

MICHAEL RITTSTEIN - MALÍŘ

Je jaro, intenzívně vnímám vůni žen a kosmu - už popětapadesáté. Kladu si často mezní otázky, protože se určité věci neustále, s neměnnou pravidelností opakují: zajímá mě, proč tady jsem, kam směřuju ... Práce je ale jistota. Baví mě. Dělám právě na obrazech s tematikou adrenalinových sportů, na kterých nechávám skateboardisty nebo surfaře prohánět se v romantických terénech. To má zase souvislost s mým pobytem v Austrálii, kde jsem na konci loňského roku hodně cestoval a taky okukoval komunitu surfařů - to pozorování bylo pro mě zajímavým výtvarným i sociologickým materiálem.

Co vás zaujalo ve vašem oboru?
Navštívil jsem se studenty Paříž a znovu jsem se byl podívat na jeden obraz od Moneta, na který se chodím podívat pokaždé, když se v Paříži ocitnu, do Musée d'Orsay: příkladně nahozené puntíky na sukni mladé dámy. Těším se na dvě pražská bienále, protože uvidím hromadu umění, já totiž pořád ještě chodím rád na výstavy.

Máte nějaký "mimovýtvarný" zážitek?
Posledním opravdu autentickým zážitkem bylo vystoupení Chucka Berryho v pražské Lucerně. Jenom lituju, že jeho slavná kachní chůze už se nekonala.

Petr Volf


Kurzy měn
25,250
20,450
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře