nahoru

#musitezazit: Prahu okouzlí smyslné burlesky a hrdinové z Nagana vás dojmou ve skvělém dokumentu

red9. března 2018 • 16:50
1080p720p360p
musitezazit 5: Prague Burlesque Festival, jedinečný dokument o Naganu, komiks o kuřimské kauze a sci-fi thriller o dvou Berlínech
• video: 
reflex.cz

Jak to dopadne, když americká produkce osloví talentovaného českého režiséra, aby pro mezinárodní publikum natočil dokument o hokejovém Naganu? Zajímá vás, jak vypadá komiksová verze tzv. kuřimské kauzy? Co se chystá v pražském divadle Royal? Jaký seriál a jaké nové album byste si neměli nechat ujít?

Berlín je in! Po dvou loňských osmidílných řadách seriálu Toma Tykwera a spol. Babylon Berlin, který nám ukázal špínu nejnižších vrstev metropole mladé výmarské republiky, tu máme sci-fi thriller Dva světy. Tentokrát se ocitáme v alternativní historii, v období připomínajícím studenou válku…

Nové album MGMT se jmenuje Little Dark Age a patří k dosavadním vrcholům tvorby téhle americké kapely. Minimálně singl Me and Michael či posmutnělá titulní skladba jsou po deseti letech jejich první písničky, které mají šanci stát se globálními hity.

Do pražského divadla Royal se už podruhé sjede přibližně třicítka tanečnic a tanečníků z celé Evropy a také z USA na Prague Burlesque Festivalu. Po loňských zkušenostech můžeme slíbit, že se máte na co těšit.

Americký dokument The Nagano Tapes českého režiséra Ondřeje Hudečka je jedním slovem skvělý. Co o něm říká samotný tvůrce?

Více najdete ve videu v úvodu článku!

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,030
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější