nahoru

Rovnost, svornost, Metallica. Kapela vydá charitativní speciál

Daniel Baret27. února 2016 • 12:30
Rovnost, svornost, Metallica. Kapela vydá charitativní speciál
foto: Metallica.com

Slavná americká skupina Metallica vydá v dubnu speciální album, které bude věnováno obětem a pozůstalým teroristických útoků z listopadu minulého roku v Paříži.

V názvu alba použije národní heslo Francouzské republiky a bude se jmenovat "Liberté, Égalité, Fraternité, Metallica! - Live at Le Bataclan. Paris, France - June 11th, 2003". Nabídne 9 skladeb, které kromě jiných odehrála Metallica před třinácti lety právě v pařížském klubu Bataclan, kde islámští atentátníci loni zavraždili 89 lidí.

Metallica vydá album 16. dubna na Record Store Day (něco jako Mezinárodní den obchodů s hudebními nosiči) a výtěžek z prodeje bude věnován na charitativní účely, a to zejména pozůstalým po obětech atentátů ve francouzské metropoli. Celkem tehdy bylo zabito 130 lidí a umřelo i 7 atentátníků. K útokům se přihlásil Islámský stát.

Teroristé v klubu Bataclan zaútočili loni 13. listopadu při koncertu kalifornské skupiny Eagles of Death Metal. Začali bezhlavě střílet do publika. Jejich řádění ukončil až zásah speciálních sil. Právě z okolí klubu Bataclan pocházejí nejdramatičtější záběry prchajících a zraněných lidí, kteří v panice opouštěli koncert.

Metallica také pochází z Kalifornie a na speciálním albu najdete skladby: The Four Horsemen, Leper Messiah, No Remorse, Fade to Black, Frantic, Ride the Lightning, Blackened, Seek and Destroy a Damage, Inc.

Daniel Baret


Klíčová slova: hudba, Metallica, bataclan


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,100
29,410
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější