nahoru

Zpěvák kapely z Bataclanu: Každý by měl mít zbraň

Petra Tomanová16. února 2016 • 13:31
Zpěvák kapely z Bataclanu: Každý by měl mít zbraň
foto: SylviaBoBilvia, CC BY 3.0

Jesse Hughes by si přál, aby každý měl přístup ke zbraním, protože viděl „lidi, kteří mohli žít, ale zemřeli“ zbraní někoho, kdo ji měl nelegálně. Což jen potvrzuje, že jen proto, že někdo prošel hroznou tragédií, z něj nedělá člověka, jehož názor je záhodno poslouchat.

Zpěvák skupiny Eagles of Death Metal se tak vyjádřil v předvečer koncertu na místě loňského teroristického útoku, kde zemřelo 90 lidí. Hughes je členem americké National Rifle Association (NRA), lobbistického gigantu, za nímž stojí velká spousta Američanů. Také podporuje prezidentského kandidáta Donalda Trumpa.

Norští policisté budou chodit beze zbraní
Daniel Baret 1. února 2016 • 16:24

Norští policisté budou chodit beze zbraní

„Zachránily snad francouzské zákony ohledně držení zbraní jediného zas**ného člověka v Bataclanu?“ argumentuje klasickou hláškou NRA. On sám „v USA nikam nechodí beze zbraně“ a rád by takových lidí v ulicích viděl ještě víc. Patrně by preferoval, aby se v panice rockového koncertu napadeného teroristy fanoušci začali bránit vlastními zbraněmi a pálit okolo sebe hlava nehlava.

Snad proběhne dnešní koncert, na němž bude spousta fanoušků z listopadového vystoupení, v pořádku. Hughesově zbraňové mánii navzdory.

Rakušané mají strach o svoji bezpečnost, roste prodej zbraní. Policie je z toho neklidná

Petra Tomanová
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,500
29,380
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější