nahoru

Slavný seriál House of Cards o politických pletichách je z 99 procent pravda, říká Bill Clinton

Daniel Baret3. dubna 2015 • 09:00
 House of Cards
House of Cards
• foto: 
INT

Ve Washingtonu nejoblíbenější seriál House of Cards popisuje fiktivní cestu Franka Underwooda (hraje ho skvěle Kevin Spacey) k politické moci. Mnohým lidem se zdá, že dílo přehání a je málo pravděpodobné. Jenže je reálnější než si myslíme. Řekl to Spacey s odkazem na amerického exprezidenta Billa Clintona, se kterým herec o seriálu mluvil. Jako první o tom informoval americký Gotham Magazine.

A za co seriálu Bill Clinton procento ubral? Projednávání zákonů v americkém Kongresu je prý o dost pomalejší než je popisováno v jednotlivých dílech seriálu. Je zajímavé, že stejnou výtku měl i další fanoušek seriálu – současný prezident USA Barack Obama.

“Kéž by se nová legislativa schvalovala tak rychle, jako v House of Cards,řekl už v roce 2013 Obama pro americký magazín Time.

Daniel Baret

Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější