nahoru

Slavný seriál House of Cards o politických pletichách je z 99 procent pravda, říká Bill Clinton

Daniel Baret3. dubna 2015 • 09:00
 House of Cards
House of Cards
• foto: 
INT

Ve Washingtonu nejoblíbenější seriál House of Cards popisuje fiktivní cestu Franka Underwooda (hraje ho skvěle Kevin Spacey) k politické moci. Mnohým lidem se zdá, že dílo přehání a je málo pravděpodobné. Jenže je reálnější než si myslíme. Řekl to Spacey s odkazem na amerického exprezidenta Billa Clintona, se kterým herec o seriálu mluvil. Jako první o tom informoval americký Gotham Magazine.

A za co seriálu Bill Clinton procento ubral? Projednávání zákonů v americkém Kongresu je prý o dost pomalejší než je popisováno v jednotlivých dílech seriálu. Je zajímavé, že stejnou výtku měl i další fanoušek seriálu – současný prezident USA Barack Obama.

“Kéž by se nová legislativa schvalovala tak rychle, jako v House of Cards,řekl už v roce 2013 Obama pro americký magazín Time.

Daniel Baret

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,040
29,370
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější