nahoru

Klip Gangnam Style překonal rekord, získal dvě miliardy zhlédnutí

ČTK, pos31. května 2014 • 12:15
Gangnam style
Gangnam style
• foto: 
ČTK

Videoklip k písni Gangnam Style jihokorejského rappera PSY překonal další rekord. Stal se vůbec prvním videem, které na internetovém serveru YouTube zaznamenalo více než dvě miliardy zhlédnutí, uvedla britská BBC. Všechny ostatní klipy za ním ve velkém zaostávají, na druhém místě se drží píseň Baby od zpěváka Justina Biebera, které má přes miliardu zhlédnutí.

PSY a jeho bláznivé pohyby, které připomínají jízdu na koni, zaujaly diváky po celém světě. Od léta 2012, kdy se píseň poprvé objevila, se klip stal předmětem tisíců parodií. Zpěvák se tanec snažil naučit například generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna a s písní vystupoval na inauguraci jihokorejské prezidentky. I americký prezident Barack Obama přiznal, že se od svých dcer nějaké pohyby z hitu Gangnam Style naučil.

Na YouTube se daří i dalšímu klipu jihokorejského zpěváka s názvem Gentleman, který má na svém kontě 700 milionů zhlédnutí. Klip je rovněž držitelem rekordu zhlédnutí za jeden den - 38 milionů.

PSY strávil většinu loňského roku na turné po Spojených státech, Evropě a Asii. Šestatřicetiletý umělec se v minulosti nechal slyšet, jak je pro něj těžké navázat na úspěch písně Gangnam Style. "Problémem je, že ten videoklip je populárnější než já," uvedl.

ČTK, pos

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
22,120
29,310
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější