nahoru

Je to promarněná příležitost bez Boha, tak zní recenze Vatikánu na film Noe

Daniel Baret11. dubna 2014 • 09:00
Noe
Noe
• foto: 
Profimedia.cz

Velkofilm Noe s Russellem Crowem v hlavní roli má slušný úspěch i v Česku. Za prvních deset dnů promítání ho u nás vidělo více než 60 tisíc lidí. Jenže ve Vatikánu vzbudil nevoli.

Crowe se ještě před premiérou snažil sejít s papežem Františkem, aby mu vysvětlil své pohnutky, proč Noe vypadá tak, jak vypadá. Marně. Teď Avvenire, oficiální noviny Vatikánu, zveřejnily recenzi na tento film a nešetří kritikou.

Podle recenzenta Mimmo Muola je Noe promarněnou příležitostí bez Boha, navíc je prý divný a matoucí, připomíná podle něj spíše filmy Gladiátor a sérii o Harry Potterovi. Údajně se až příliš daleko zatoulal od svého biblického původu. Na rozdíl od některých fundamentálních křesťanů v USA, ale list Avvenire nevyzval své čtenáře k bojkotu filmu.

Přestože je Noe kritizován, zatím je divácky poměrně úspěšný. Navíc Hollywood Reporter jej na rozdíl od vatikánského média popsal jako „čerstvý pohled na jednu ze základních událostí biblické historie“.

Daniel Baret


Klíčová slova: reflex, noe, filmy


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,060
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější