Prezidentské volby 2018: Zeman, Topolánek, Drahoš, Fischer, Hynek, Kulhánek, Hilšer, Hannig, Horáček

Prezidentské volby 2018: Zeman, Topolánek, Drahoš, Fischer, Hynek, Kulhánek, Hilšer, Hannig, Horáček Zdroj: Blesk - Jarmila Hluchá a Jakub Poláček

Volební kalkulačka 2018: Který prezidentský kandidát je vám nejblíž? Spočítejte si to!

Znáte-li programy a názory všech kandidátů na prezidenta ČR, a tudíž přesně víte, jak se u voleb správně rozhodnout, máte náš největší obdiv. Pro vás ostatní je tu prezidentská kalkulačka. Sada otázek a odpovědí vám ukáže, se kterým kandidátem máte největší shodu.

Volební kalkulačku sestavilo občanské sdružení kohovolit.eu a zahrnuje 35 důležitých otázek. U každé z nich navíc můžete určit, jak důležité pro vás dané téma je. Díky tomu dostanete ještě přesnější výsledek. Na otázky odpověděli všichni kandidáti kromě současného prezidenta Miloše Zemana. Jeho názory jsou v kalkulačce odvozeny z jeho dřívějších vyjádření.

První kolo přímé volby prezidenta ČR proběhne v pátek a v sobotu 12. a 13. ledna 2018. Pokud vítěz prvního kola získá více než 50 procent hlasů, stane se prezidentem hned. Jinak se 26. a 27. ledna uskuteční druhé kolo, které rozhodne. Volit můžete v místě vašeho trvalého bydliště. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.

Na vítěze voleb pak čeká ceremoniál inaugurace prezidenta 8. března.