Volební štáb Miloše Zeman v pražském Top Hotelu

Prezidentské volby 2018 vyhrál Miloš Zeman. Volby jsme sledovali a komentovali online

Prezidentské volby 2018 jsou minulostí. Po sečtení všech hlasů slavil současný prezident Miloš Zeman, který získal 51,36 procenta. Vyhrál ve všech krajích kromě Prahy, Středočeského, Libereckého a Královéhradeckého kraje. Redakce Reflexu vás volbami provázela v přímém přenosu.

ONLINE PŘENOS

Poslední aktualizace: 27.01. 2018
Viliam Buchert
Viliam Buchert
27. ledna 2018 · 20:29

DRAHOŠ ČI FISCHER CHTĚJÍ DO POLITIKY? RADĚJI NE!

Jiří Drahoš či další neúspěšný kandidát Pavel Fischer naznačují, že by mohli být dál v politice. Nová strana? Nějaká už známá strana? Senát? Mám pochybnosti, že to něco v české politice změní, leda pokud chce někdo novou Unii svobody či TOP 09

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 20:08

PREZIDENTEM S TŘETINOVOU PODPOROU

Pár ukliďňujících čísel pro ty, kteří ve zklamání lámou hůl nad celou Českou republikou. Miloše Zemana dnes volilo "jen" 34,11 % oprávněných voličů, což je "jen" 27 % všech občanů ČR.  Taková jsou ale pravidla hry: hlasy nevoličů se zkrátka nezapočítávají.

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 19:59

HLEDÁNÍ DVOU VůDCů ZAČÍNÁ


Dnešní výhra Miloše Zemana ovšem také znamená, že začíná konkurs na dva budoucí vůdce, kteří v budoucnu povedou oba české politické světy.

M. Zeman již podle Ústavy potřetí být prezidentem nemůže, takže se bude hledat jeho nástupce v čele levicově-národního tábora. V jeho průvodu na vítězný projev šli dnes dva politici - Tomio Okamura a Milan Chovanec. Druhý jmenovaný bude mít asi dost práce s tím, aby ustál svou pozici v ČSSD, naopak šéf hnutí SPD Okamura bude jistě patřit mezi kandidáty na budoucího neformálního šéfa tábora, který má oporu v odpůrcích migrace a zastáncích sociálních jistot. Na vyhlašování výsledků naopak chyběl Andrej Babiš. Bude chtít on kandidovat v roce 2023?

Naopak pravicově-liberální tábor ani po těchto volbách jasného lídra stále nemá. J. Drahoš se jím nestal, i když chce v politice podle dnešních slov pokračovat. Pravicově-liberální tábor utrpěl dnes čtvrtou velkou porážku v řadě (parlamentní i prezidentské volby 2013, parlamentní volby 2017 a dnešní volební klání). J. Drahoš může uvažovat o prezidentském reparátu, ale bez M. Zemana bude pro něj bude nelehké přesvědčit mětské a pravicové voliče, že to má být právě on, kdo symbolizuje jejich politický svět a dokáže v jeho barvách vyhrát nějaké velké volby. Napravo bude proto hledání opravdového lídra pokračovat.

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 19:53

MILOŠ ZEMAN VYHRÁL VOLBY

Miloš Zeman vyhrál prezidentské volby se ziskem 51,36 procenta. Jeho inaugurace proběhne 8. března na Pražském hradě. Tímto konstatováním ukončujeme náš přenos. Na stránkách Reflexu ale budou postupně přibývat další komentáře k výsledkům voleb.

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 19:50
Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 19:49

ČESKÉ VOLBY VYHRÁL BAŠÁR ASAD

Vítězem voleb je vlastně syrský prezident Bašár Asad. Kdyby v jeho zemi nezačala před lety občanská válka, která nastartovala migrační vlnu do Evropy, nemohlo by se z migrační problematiky stát hlavní téma kampaně znovuzvoleného prezidenta Zemana.

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 19:28

CHOVANCOVO ODPUŠTĚNÍ 

Zajímavým úkazem z volebního štábu M. Zemana byl dnes úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec. Ano, ten Chovanec, který patřil mezi účastníky tzv. lánského puče po minulých volbách, kdy došlo k pokusu sesadit B. Sobotku z čela ČSSD a nahradit ho někým z prozemanovských sociálních demokratů. Nebylo by tedy divné, že jeho účastník je ve štábu znovuzvoleného prezidenta, ale konkrétně u M. Chovance to dost paradoxní je. Byl to totiž právě on, kdo "lánskou" partu před pěti lety zradil a přešel tehdy do tábora B. Sobotky, aby se následně stal v Sobotkově kabinetu ministrem vnitra. . 

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 19:16

PĚSTI VE ŠTÁBU MILOŠE ZEMANA

Reportérka Seznamu zachytila, jak někdo ze štábu zaútočil na novináře.

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 19:04

KDE CHYBĚLY HLASY PRO VÍTĚZSTVÍ J. DRAHOŠE

V oblastech, kde Jiří Drahoš potřeboval výrazně vyhrát, aby celkově zvítězil, se mu dařilo získávat lepší výsledky než Karel Schwarzenberg před pěti lety, ale získaných hlasů v těchto baštách nebylo stále dost. Jde zejména o Prahu, Střední Čechy a velká města. Jiří Drahoš například získal oproti Karlu Schwarzenbergovi Olomouc nebo české Budějovice, ale ani to nestačilo. Váce také zabodal v Praze, ale ani tam nebyl výsledek o tolik lepší než v roce 2013. 

Oliver Adámek
Oliver Adámek
27. ledna 2018 · 18:34

ĎÁBELSKÁ ÚČAST

Volební účast se nakonec zastavila na přesně 66,6 procentech. Diví se ještě někdo výsledku?

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 18:15

BABIŠ BLAHOPŘEJE: NAŠE HNUTÍ HO PODPOŘILO

"Nebylo to pro něj lehké, většina lidí mu nefandila," řekl Babiš k Zemanovu vítězství. Řekl, že Zemana podpořilo jeho hnutí. "Co není dobře, že se ukázalo, že naše společnost je rozdělená," říká Babiš s tím, že musíme hájit naše zájmy. "Pokud budu premiér, tak jsem tady pro všechny. Dělám pro to maximum. Sbírám teď velice cenné zkušenosti v zahraničí, které bych chtěl aplikovat u nás," řekl Babiš. Hlavní podle něj je, aby vznikla stabilní vláda. "Mocenský pakt nikdy neexistoval, je to výmysl," prohlásil Babiš.

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 18:10

ČESKÉ VOLBY V ZAHRANIČÍ

Celkem 17 471 hlasů odvezdali Češi v zahraničí. Z toho 15 772, tedy 90,27 procenta, získal Jiří Drahoš. V Rusku Drahoš získal 68,52 procenta. Zeman naopak získal vítězství v Afghánistánu (50,54 %).

Viliam Buchert
Viliam Buchert
27. ledna 2018 · 18:09

DRAHOŠ NEBYL SILNÝ TAHOUN, JEN ALTERNATIVA

Velmi slušná účast ve volbách, jasné vítězství Miloše Zemana, klid v celé České republice. Zemana jsem nevolil, ale Jiří Drahoš nebyl žádným tahounem, který by mohl nadchnout více lidí. Vlastně získal vtěší podporu, než by si někdo mohl myslet před několika měsíci  

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 17:54

ČEZ U ZEMANA

Miloše Zemana přímo do jeho štábu přišel podpořit i generální ředitel a předseda představenstva státního podniku ČEZ Daniel Beneš. Ten má přitom napjaté vztahy s Andrejem Babišem.

Leila Chadalíková
Leila Chadalíková
27. ledna 2018 · 17:36
Lidé si už dělají legraci z výsledků voleb
Lidé si už dělají legraci z výsledků voleb
Oliver Adámek
Oliver Adámek
27. ledna 2018 · 17:28

OSLAVY V BRUSELU?

Zeman už ve druhém období nebude muset řešit podporu veřejnosti. Tak by se už mohl začít chovat jako levičák, eurofederalista a podpůrce přijetí eura, jak se dlouhodobě prezentuje.

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 17:28

ASI TAK

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 17:16

NIC NEMĚNIT

Kancléř Vratislav Mynář v ČT teď říká, že by Miloš Zeman neměl na své dosavadní práci nic měnit. "Mně nepřísluší mu v čemkoliv radit."

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 17:04

SKVĚLÝ VÝSLEDEK

Tomio Okamura ve štábu Miloše Zemana teď chválil lidi. Výsledek je podle něj skvělý. "Přeji panu prezidentovi dalšách pět let úspěšného prezidentování." Okamura je překvapený tím, že už teď ještě uprostřed euforie Zeman začíná pracovat.

Jana Bendová
Jana Bendová
27. ledna 2018 · 16:40

CO DODAT?


A máme další "osmičkový" rok…

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 16:37

ZPÍVAT BUDE HŮLKA

Těsné vítězství udělá o to větší radost, prohlásil Miloš Zeman. "Toto je poslední politické vítězství. A za ním už nebude žádná politická porážka," řekl Zeman. "Rozhodně nehodlám iniciovat změny Ústavy," prohlásil Zeman v narážce na to, že prezident u nás může být ve funkci jen dvakrát po sobě. Nechyběl ani kopanec do novinářů - pitomců. Vysmívá se Drahošovi - jeho prezidentství by prý pro nás bylo jako kdybychom letěli v letadle, které pilotuje někdo, kdo se pilotovat učil jenom v počítačových hrách. "Budu se těšit na dalších pět let. Pět let plného pracovního nasazení. Na pět let, kdy i nadále budu jezdit mezi občany a poslouchat jejich názory."

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 16:28

AŤ ŽIJE ZEMAN

Prezident Miloš Zeman rozesmátý jako sluníčko přišel mezi své podporovatele za skandování "Ať žije Zeman". Se Zemanem je manželka, dcera Kateřina, Nejedlý, Hůlku, Okamura, Chovanec, Mynář a další.

Oliver Adámek
Oliver Adámek
27. ledna 2018 · 16:17

JEN PRAHA?

K nezemanovské Praze a středním Čechám se ve 2. kole přidávají Liberecký a Královéhradecký kraj. Z Prahy se na to těžko kouká, tak bych se zeptal: Žijí tedy už i tam od reality odtržení vlastizrádci, nebo tam jen tentokrát Soros poslal víc peněz?

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 16:03

KLAUSŮV SLOVNÍK

"Jedeme dál," řekl Jiří Drahoš, stejně jako kdysi Václav Klaus. Ještě před tím uvedl, že sice nevyhrál, ale ani neprohrál. Na slovo "nevýhra" má přitom patent také bývalý prezident.

Milan Tesař
Milan Tesař
27. ledna 2018 · 16:01

ROZPOLCENÝ SLÁVISTA

Jako Slávista bych měl mít radost. Miloš Zeman svou zvláštní náklonností k Číně pomohl přežít mému milovanému klubu. Ale nemám. Protože jsem Slávista, ale taky Čech.   

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 15:57

NEPROHRA

"Nezvítězili jsme, ale neprohráli jsme," řekl poražený Jiří Drahoš, který Miloši Zemanovi pogratuloval k vítězství. Doufá, že energie, která se objevila před volbami, nezmizí a zůstane tady. "Slibuji vám, že tuto energii a naději ponesu i dále. Neodcházím z veřejného života."

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 15:53

Víte, proč jsme si zvolili nového prezidenta? Ten starej se nám už nelíbil!

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 15:51

KAVAN: VÍCE ZEMANA

Na ČT mluví někdejší ministr Zemanovy vlády Jan Kavan. Má rodost ze znovuzvolení Miloše Zemana, ale říká, že by na Hradě měl více rozhodovat Zeman a méně někteří jeho spolupracovníci.

Jana Bendová
Jana Bendová
27. ledna 2018 · 15:49

ZASE TY AZIMUTY

Podporovatel staronového prezidenta Jan Kavan říká, že Miloš Zeman bude pokračovat v politice různých azimutů. Snad se tedy konečně obrátí i na západ.

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 15:47

Slíbil jsem šéfredaktorovi, že nebudu v tomto přenosu sprostej, a sliby plním. Takže nenapíšu, kde to je. 

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 15:40

Dnešní den je výhrou všech českých karikaturistů. Ve srovnání s Drahošem se jim bude Zeman kreslit mnohem lépe, je malebnější. 

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 15:33

Pokud je prolhanost, sprostota a hulvátství pro náš národ tak důležitá a přínosná, jak ukazují volební výsledky, měli bychom asi začít psát azbukou. 

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 15:33

PREZIDENTEM BUDE MILOŠ ZEMAN

Už je to jisté (skoro úplně). Dalších pět let bude prezidentem Miloš Zeman. J. Drahoš by musel ke zvratu získat z posledního milonu hlasů, který není ještě sečtený, celých 650 tisíc hlasů. To už nedokáže, nestane-li se zázrak. A na ten žádná dílčí čísla neukazují. 

Matěj Bartošek
Matěj Bartošek
27. ledna 2018 · 15:30

ZÁŽITEK

Vidět Honzu Velebu jako roztleskávače těch sympatických lidí s šálami v národních barvách v Zemanově volebním štábu je opravdu hororový zážitek.

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 15:23

MOŽNOST VÝHRY J. DRAHOŠE SE SCVRKÁVÁ


Zbývá sečíst přibližně 1,5 milionu hlasů. V jejich rámci by musel J. Drahoš získat přibližně 900 tisíc., což je 60 %. To je velmi vysoko položená laťka.

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 15:15

UŽ JEN PRAHA DRAHOŠE NEZACHRÁNÍ


Aktuální náskok M. Zemana přesahuje 260 tisíc hlasů. V hlavním městě, které je hlavní Drahošovou baštou, zbývá sečíst přibližně 450 tisíc hlas. Z nich získá J. Drahoš, pokud bude pokračovat trend tamního sčítání, zhruba 300 tisíc a M. Zeman přibližně 150 tisíc hlasů. Pouze náskok J. Drahoše z Prahy tedy výsledek už neotočí. Pokud chce J. Drahoš vyhrát, musí prezidentův aktuální celostátní náskok stahovat i v dalších regionech. Aktuálně ovšem vede kromě Prahy už jen v Královehradeckém a Středočeském kraji.

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 15:21

Dnešek je černý den pro demokracii v ČR. Bude z nás během dalšího Zemanova prezidentování nová republika Ruské federace?

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 15:15

Moje kamarádka intelektuálka mi právě volala, jestli nevím podrobnosti o tom, za jakých podmínek uděluje azyl Botswana. Nevím, ale začnu to asi rychle zjišťovat, i pro sebe.

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 15:11
Viliam Buchert
Viliam Buchert
27. ledna 2018 · 15:09

ZEMAN A PUTIN DALŠÍCH 5 LET SPOLU

Pokud Miloš Zeman vyhraje, jako že to tak vypadá, tak bude míť určitě míň procent než v březnu Vladimir Putin, protože v Rusku budou také volby prezidenta. Ale bude dojemné sledovat jejich dalších pět společných let

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 15:10

Zeman vede kromě Prahy a středních Čech v celé republice. Tak co, milí Pražané a Středočeši, nebudem uvažovat o samostatnosti?

Oliver Adámek
Oliver Adámek
27. ledna 2018 · 15:07

MATEMATIKA S HANNIGEM

Petr Hannig v ČT prozradil, že kdyby Miloš Zeman přiznal kampaň, bylo by to teď 65:45 procent. Jistě. A účast 105 %!

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 15:06

Moje sociální bublina nezakrývaně propadá depresi, a já taky. Pakt Zeman - Babiš tý demokratický pakáži konečně ukáže!

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 15:05

GRAF PRŮBĚŽNÝCH VÝSLEDKŮ

Jak se vyvíjí průběžné výsledky v čase? A stačí prezidentovi náskok? Podívejte se.

Graf průběžných výsledků prezidentských voleb 2018
Graf průběžných výsledků prezidentských voleb 2018
Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 14:59

JAKO V ROCE 2013

Miloš Zeman má průběžný výsledek právě teď 54,8 %. To je jeho zisk z voleb 2013.

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 14:56

DRAHOŠ PORAZÍ SCHWARZENBERGA

Už je téměř jisté, že Jiří Drahoš bude mít lepší procentuální výsledek než Zemanův vyzyvatel z roku 2013 - Karel Schwarzenberg. Ten bral 45,19 % Drahoš se k tomu výsledku nezadržitelně blíží a nesečteníé jsou hlavně okrsky, které mu budou přát.

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 14:54

Tak se asi můžeme jít vycpat i s celou demokracií...

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 14:46

MůŽE DRAHOŠ JEŠTE VYHRÁT?

Stále ještě ano, protože hlasy z větších měst v Čechách a v Praze mohou výsledek ještě zvrátit. V hlavním městě zatím Jiří Drahoš atakuje hranici 70 %, ale je tam sečteno jen zhruba 5 % okrsků. Mírným favoritem je ovšem pro mne v tuto chvíli Miloš Zeman.

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 14:42

KOLIK JE VLASTNĚ SEČTENO?

Zveřejněné výsledky sice pokrývají přibližně 20 % okrsků, ale to je jen něco málo přes 10 procent voličů, protože tyto okrsky jsou menší.

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 14:40

MRTVOLA ZEMAN

Fotografie Zemana zveřejněná idnes ukazuje, že podobně jako Severní Korea bude mít i Česko brzy prezidentam mrtvolu.

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 14:37

VYSOKÁ ÚČAST

Průběžné údaje ukazují, že volební účast je kolem 64 procent. Nejvyšší průběžná účast je na Vysočina - cca 74 procent. Zdá se, že všechno je nakloněno Miloši Zemanovi, ale pořád jsou ještě před námi výsledky větších měst.

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 14:34

DOBRÉ ZNAMENÍ PRO ZEMANA

V jednom z prostějovských okrsků, kde je již sečteno, porazi Miloš Zeman Jiřího Drahoše dokonce o půl procenta více než před 5 lety Karla Schwarzenberga. To je dobré znamen pro současného prezidenta, ale je to samozřejmě jen jeden okrsek. 

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 14:32

Co by asi říkali starořečtí filosofové na skutečnost, že lid volí nedemokrata?

Jana Bendová
Jana Bendová
27. ledna 2018 · 14:30

DEBIL, BLBEČEK…

Pro ukrácení napínavých chvil: Jiří Drahoš má se svou ženou Evou společnou vášeň - Járu Cimrmana. V rozhovoru s Reflexem vyprávěl, jak manželka v okamžicích rodinného napnelismu říká s významným pohledem směrem k němu cimrmanovské „Debil, Blbeček, Debil, Blbeček, akorát támhle vzadu sedí dva Blbečci vedle sebe“.

Uvidíme, kdo bude sedět na Hradě.

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 14:28

JAK SE VYVÍJELY VÝSLEDKY V PRVNÍM KOLE

Při pohledu na dílčí výsledky z prvních menších obcí je dobré si připomenout, jak se vyvíjely výsledky v průběhu odpoledne v prvním kole. Ukazuje to graf níže. Od 14:30 do konce klesl průběžný výsledek Miloši Zemanovi z téměř 45 procent na 38,56 %. Jiří Drahoš naopak rostl z 24 procent na 26,6 procenta. 

Prezidentské volby: Postupný vývoj zisků kandidátů
Prezidentské volby: Postupný vývoj zisků kandidátů
Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 14:25

VÝSLEDEK NA HRANĚ

Po sečtení necelého procenta okrsků, což jsou ty nejmenší, většinou se nacházející ne venkově, vede Miloš Zeman s 58 %. To není náskok, který by signalizoval, že drtivě zvítězí. Až začnou přicházet výsledky z větších měst, měl by podle očekávání jeho výsledek začít klesat. Jen není jasné, zda se pokles zastaví nad nebo pod 50 %. Zatím je proto výsledek stále otevřený...

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 14:24

První nástřel výsledků vypadá hodně blbě. Lihovar zatím vede. 

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 14:19

PRVNÍ VÝSLEDKY

Jsou tu první čísla. Prezident Zeman má zatím 56,5 procenta. Sečteno ale není ani 2000 hlasů.

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 14:56

ÚČAST A ŠANCE

Účast je vysoká. Za vysokou účast se modlil zejména jeden z kandidátů.

Komu nahrává volební účast účast? >>>

Milan Tesař
Milan Tesař
27. ledna 2018 · 14:18

KAM BĚŽÍME?

Zase jsem běžkách a jako vždycky nevím, jestli neběžím někam do prdele. Dneska je to doslova.

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 14:09

Při minulé volbě prezidenta jsme my, voliči Schwarzenberga, od začátku věděli, že to projedeme. Dnes je všechno jinak, karty nejsou rozdané, a je proč být napjatý. Losna, nebo Mažňák? Už se počítá!

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 14:06

V PROSTĚJOVĚ ÚČAST STOUPLA

V jednom okrsku ve středomoravském Prostějově, kde je již jasná účast, přišlo v druhém kole o téměř 2,5 procenta více než před 14 dny. Z toho je jasné, že tentokrát volilo více lidí v pátek, než bývá obvyklé. Kdo jsou "noví" voliči v druhém kole, ale zůstane hádankou až do sečtení hlasů.

Jana Bendová
Jana Bendová
27. ledna 2018 · 14:02

UPRCHLÍCI ANTE PORTAS!

Za chvíli začíná drama sčítání hlasů. Hordy uprchlíků už podupávají před hranicemi, vyhraje-li "vítač" Drahoš. Tak jsme to přece slyšeli!

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 14:01

14:00

A je to tady. Volební místnosti se uzavřely. Komisaři začínají počítat hlasy pro prezidentské kandidáty. Průběžné výsledky můžete sledovat tady:

Průběžné výsledky prezidntských voleb >>>

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 13:53

Podle obsahu diskusí občanů před volební místností v Bubenči soudím, že na Praze 6 žádný Zeman nekandidoval. 

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 13:47

Posledních dvanáct minut do soudné hodiny. Jdu si vzít Neurol. 

Marek Stoniš
Marek Stoniš
27. ledna 2018 · 13:42

ZEMAN V OSTRAVĚ

Volil jsem v rodné Ostravě. Mluvil jsem tady s mnoha lidmi, díval se kolem sebe a jsem si skoro jist, že v Ostravě a okolí bude mít Zeman kolem 60 procent. Smutná realita.

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 13:41

MYNÁŘ A NEJEDLÝ JSOU NA MÍSTĚ

Všechno je v pořádku. Ve volebním štábu Miloše Zemana už jsou prezidentovi blízcí Martin Nejedlý a Vratislav Mynář. Přijde i Miroslav Šlouf jako před pěti lety?

Viliam Buchert
Viliam Buchert
27. ledna 2018 · 13:38

VÁCLAV MORAVEC V ČT UPOZADĚN. TO JE DOBŘE

Moderátor Václav Moravec je asi uražený. Neviděli jsme ho moderovat v ČT poslední prezidentskou debatu a nebude ani ve volebním studiu hned po volbách. Vlastně je to dobře

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 13:37

MORAVEC NEBUDE

Sobotní speciální vysílání České televize k druhému kolu prezidentských voleb bude s Marcelou Augustovou moderovat Michal Kubal. Uvedla to dnes Česká televize na twitteru pořadu Newsroom ČT24.

Václav Moravec nebude. Česká televize nasadí do prezidentského speciálu Augustovou a Kubala >>>

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 13:37

NEJASNÉ TRENDY ÚČASTI

Kusé informace o volební účasti zatím ukazují protichůdné tendence. Píše se o nárůstu hlasů v levicových, zemanovských baštách - například v Moravskoslezském kraji. V okrscích, které sleduji v Prostějově, se raketový nárůst ze včerejška zastavil, ale účast bude i tak vysoká. Největší nárůst je ovšem z těchto okrsků v tom, který je tradičně nejvíce pravicový a nyní prodrahošovský ve městě. Tradiční povzdech politologa nakonec: škoda, že ČSÚ nezveřejňuje průběžnou účast jako v mnoha jiných státech...


Viliam Buchert
Viliam Buchert
27. ledna 2018 · 13:34

AŤ VYHRAJE KDOKOLI, NÁROD TO NESJEDNOTÍ

Zeman, nebo Drahoš, národ pojede dál po stejných kolejích. Zemanovská hospoda bude zuřivě nadávat na pražskou kavárnu, a ta bude dál pohrdat voliči Zemana. Napadání, pomluvy, podezřívání, lži, dezinformace, vše uvidíme pořád

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 13:31

Jsem zvědav, zda nějaká parta uvědomělých demokratů z tábora poraženého kandidáta bude dnes večer demonstrovat proti výsledku demokratických voleb. Hlavně doufám, že to nebude ta moje parta...

Jana Bendová
Jana Bendová
27. ledna 2018 · 13:16

LUMPENKAVÁRNA ČEKÁ VÝSLEDKY

Přišla mi do mailu horká zpráva z průběhu vyčkávání na novou hlavu státu zaslaná z mimopražské "pražské lumpenkavárny". Popelníček pro všechny případy přichystán.

Čekání na výsledky prezidentských voleb 2018
Čekání na výsledky prezidentských voleb 2018
Čekání na výsledky prezidentských voleb 2018
Čekání na výsledky prezidentských voleb 2018
Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 13:15

Volala mi čtenářka se znepokojivou informací. Nechala si vystavit volební průkaz, ale nakonec volila doma. Takže přišla k volbám, komisař jí normálně vyhledal v seznamu voličů, byla tam, i když měla průkaz, a ona odvolila s tím, že jí průkaz zůstal. Takže by teorteticky mohla jít volit ještě jednou. S jistými rozpaky jsem jí vyzval, ať podá na tento postup stížnost, tak doufám, že kvůli chaosu tyhle volby nebudou opakovat. 

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 13:15

ČESKÉ VOLBY (TAKÉ) POD BAVORSKOU VLAJKOU

O výsledku mohou také rozhodnout hlasy odevzdané Čechy, kteří pracují či žijí v zahraničí. Například v Mnichově, kde se volí na českém generálním konzulátě, se účast zdá vyšší než před 14 dny. Hlasy se zahraničí byly v prvním kole spíše protizemanovské. Z celkem 12 tisíc hlasů jich pro současného prezidenta byla odevzdána jen necelá tisícovka. Potvrzuje to i jedna z mnichovských voliček: "Volila jsem dnes Jiřího Drahoše," řekla Reflexu Helena Hlaváčová, která v bavorském hlavním městě pracuje.

Češka volí v prezidentských volbách v Mnichově
Češka volí v prezidentských volbách v Mnichově
Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 12:59

Moje sociální bublina na Facebooku jeví stejnou nervozitu, jako kdysi moje sociální tenkrát ještě neinternetová bublina před volbou Havla. Zdá se, že národ vnímá dnešní volby podobně osudově. 

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 12:52

PODIVNÉ LÍSTKY

Množí se svědectví voličů o tom, že dostávají opravdu nejrůznější kombinaci volebních lístků. Třeba dva Zemany, nebo dva Drahoše. Anebo taky Pavla Fischera či Michala Horáčka, kteří vypadli už v prvním kole. Třeba si to celé zopakujeme...

Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 12:45

Jak nemá být dnes člověk patetický, když tyhle volby nasměrují zemi buď na Východ, nebo na západ? Je to od zvolení Václava Havla prezidentem nejdůležitější porevoluční volba

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 12:43

VTIPY

Pak má někdo brát ty volby vážně...

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 12:35

VTIPY

Prezidntské volby jsou důležité. I pro premiéra.

Andrej Babiš volí prezidenta a dotace
Andrej Babiš volí prezidenta a dotace
Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal
27. ledna 2018 · 12:31

Člověk by nevymyslel, co se všechno dá dělat s volebním lístkem Miloše Zemana. Facebook hýří kreativitou na toto téma. Hlavně aby nás po druhé odpolední ten humor nepřešel...

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 12:29

FAVORTI PODLE SÁZKOVEK

Z toho, kdo je vlastně tentokrát favorit druhého kola, měly zamotanou hlavu i sázkové kanceláře. Ihned po konci prvního kola před dvěma týdny začaly vysoko favorizovat Jiřího Drahoše. Fortuna dala na Drahoše kurz 1,51, na Zemana 2,5.

Tento týden v pondělí už to ale bylo opačně – Drahoš:Zeman 1,91:1,92. Ve čtvrtek byl obrat dokonán. Na Zemana už se vypisovaly kurzy kolem 1,6, na Drahoše 2,4.

Právě teď má TipSport na Zemana kurz 1,55 a na Drahoše 2,52.

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 12:22

VYŠŠÍ ÚČAST = ZEMAN PREZIDENTEM?

Kraje vesměs hlásí vyšší volební účast než v prvním kole. Praha zrhuba stejnou. Vyšší účast mají malé obce. Zdá se, že je vše nakloněno současnému prezidentovi Miloši Zemanovi.

Kdy se Zeman a Drahoš ženili a jak to měli s KSČ? Projděte si životní dráhy kandidátů na prezidenta >>>

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 12:14

SUŠENÍ VOLEBNÍCH LÍSTKŮ

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 12:08

TĚSNÝ VÝSLEDEK = ŽÁDNÝ VÝSLEDEK? 

Třeba se dneska jméno nového prezidenta nedozvíme, i když volby neskončí remízou. 

Nový prezident v sobotu (ne)bude? Jak může těsný výsledek zkomplikovat volbu hlavy státu >>>

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 11:58

VTIPY

President na vysočině.

Kateřina Kadlecová
Kateřina Kadlecová
27. ledna 2018 · 11:56

Mám moc ráda "svou" volební místnost v Masarykově škole na Ortenově náměstí. Děti si před učebnou zaskáčou panáka, zatímco dospělí před volební místností (dle návodu dezinformačních webů) cupují na kousíčky volební lístek "toho závadného" kandidáta, aby se s ním posléze nedalo manipulovat. Jedna maminka opatrně nahlíží do modrého recyklačního koše - a překvapeně konstatuje, že na vrchu jsou zmačkané lístky s nápadně dlouhým jménem kandidáta, respektive všemi těmi tituly... Nervózně se díváme kolem sebe, ale všichni kolem jsou mladí a nikdo se nechová zmateně. Asi už odešli.

Viliam Buchert
Viliam Buchert
27. ledna 2018 · 11:47

VOLIL JSEM POČTVRTÉ PREZIDENTA = NIKDY NIC

V roce 2013 jsem v prvním kole volil Přemysla Sobotku. Dopadl katastrofálně. V druhém kole Karla Schwarzenberga. Prohrál. Letos v prvním kole Mirka Topolánka. Dopadl katastrofálně. V druhém kole Jiřího Drahoše. ?????

Viliam Buchert
Viliam Buchert
27. ledna 2018 · 11:47

Kolik takových hlasovacích lístků se Zemanem (ne)skončilo v obálkách a v urnách?

Volební lístek Miloše Zemana - volby 2018
Volební lístek Miloše Zemana - volby 2018
Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 11:44

BABIŠ A DOPORUČENÍ II

Šéf ANO si tehdá nebral servítky. Zajímalo by mě, co se změnilo. #ČapíHnízdo

„...myslím, že na Hradě potřebujeme osobnost, která změní současnou atmosféru v České republice i obraz naší země v zahraničí. Ze současných kandidátů se mi proto pro prezidentskou roli jako nejvhodnější jeví Karel Schwarzenberg. Tím samozřejmě nechci říct, že bych podporoval TOP 09 nebo Nečasovu vládu. Knížete budu volit jako člověka.“

Miroslav Cvrček
Miroslav Cvrček
27. ledna 2018 · 11:43

BABIŠ A DOPORUČENÍ

Žádná parlamentnís trana letos nenominovala vlastního kandidát, jen některé daly svým voličům doporučení. Na poslední chvíli i největší strana. Andrej Babiš doporučil volit Miloše Zemana. Připomeňte si, jak to bylo s Babišovým doporučením v roce 2013.

„Miloš Zeman, jehož průzkumové agentury považují za jednoho z hlavních favoritů, je pro mě pokračovatelem Klausovy éry. Je to kandidát, který by si prezidentskou kandidaturou pouze léčil ego, jako prezident by dál rozděloval společnost. Z Hradu by se za jeho prezidentství stalo opět mocenské centrum, v němž by měl hlavní slovo lobbista Miroslav Šlouf a další kontroverzní osoby spjaté se Zemanovou politickou kariérou.“

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 11:33

SUPERVOLEBNÍ VÍKEND

Kromě nás si prezidenta o tomot víkendu vybírají také ve dvou dalších evropských státech. K prvnímu kolu jdou Finové a Kypřani. V obou případech jsou favority obhajující držitelé funkce - konzervativci Ninisto a Anastasiades. Finský prezident navíc zřejmě spojoval společnost více než Miloš Zeman, takže má velkou šanci vyhrát už v prvním kole s více jak 60 % hlasů.

V Dolním Rakousku, které hraničí s Jižní Moravou, navíc zítra voliči jdou k zemským volbám, aby určili nového zemského hejtmana a poslance zemského sněmu. čeká se vítězství středopravicových lidovců a otázkou je jen, zda budou mít nadále sami většinu.

Kateřina Kadlecová
Kateřina Kadlecová
27. ledna 2018 · 11:39

Tak jsem zase s dětmi ve vlaku na trase Děčín-Praha a opět jedeme volit. Vysvětlila jsem čtyřletému synovi, že si před vstupem do volební místnosti musí z bundy sundat svůj oblíbený odznáček, rudé plastové trencle pana prezidenta, které dostal od art directora Reflexu Michala Kořána. I když mě v jediné smysluplné prezidentské debatě Miloš Zeman příjemně překvapil (Světlana Witowská samozřejmě ještě víc!), pochopitelně poslechnu zdravý rozum i svého kandidáta z prvního kola a budu volit Jiřího Drahoše. 

Jana Bendová
Jana Bendová
27. ledna 2018 · 11:32

INFORMAČNÍ OPÁČKO

Výsledky prezidentských voleb projedná v pondělí Státní volební komise a v úterý 30. ledna mají být vyhlášeny ve Sbírce zákonů. Od středy bude možné průběh i výsledky zpochybnit u Nejvyššího správního soudu. Lidé na to budou mít sedmidenní lhůtu, která tak skončí v úterý 6. února. Soud musí o všech podaných návrzích rozhodnout do 15 dnů od jejich doručení

Důvodem pro podání stížnosti na volby je takové porušení pravidel stanovených volebním zákonem, které by mohlo ovlivnit výsledek vybírání hlavy státu. Po vyhlášení celkových výsledků bude možné zpochybnit hlasování v prvním i druhémkole, přičemž stížnost mohou podat sami voliči i poslanci a senátoři, kteří nominovali některého z prezidentských kandidátů.

(zdroj: ČTK)   

Viliam Buchert
Viliam Buchert
27. ledna 2018 · 11:30

POŘÁD VOLÍ HODNĚ LIDÍ

Byl jsem před chvilkou volit na pražském Barrandově a to ve stejnou dobu jako v prvním kole. Obešel jsem několik komisí a všude říkají, že lidí bylo víc než před dvěma týdny. Komu to prospěje, uvidíme později odpoledne.

Petr Sokol
Petr Sokol
27. ledna 2018 · 11:26

ÚČAST ROSTE POMALEJI

Podle kusých informací z některých volebních místností se zdá, že nárůst účasti oproti prvnímu kolu má dnes jiný vývoj než včera. Volit chodí méně lidí ve srovnání se sobotou před 14 dny. Podle mne dostupných informací se zdá, že účast o tolik vyšší, než se zdálo po včerejšku. Samozřejmě ale rozhodnou po obědoví voliči, kteří přijdou v posledních dvou hodinách.

Reflex
Reflex
27. ledna 2018 · 11:20