nahoru

Herci, režiséři, celebrity a Julianne Moore. Které hvězdy uvidíme na filmovém festivalu Karlovy Vary 2019?

Jakub Smutný 17. června 2019 • 15:00
Herečka Julianne Moore
Herečka Julianne Moore
• foto: 
ČTK

Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se každoročně snaží zajistit účast slavných zahraničních jmen. Známé tváře přitáhnou pozornost většiny lidí súčast hollywoodských herců zároveň znamená prestiž. Tvůrcům se navíc ve Varech líbí, což pomáhá budovat dobrou image festivalu doma, ale zejména v zahraničí. Do seznamu proslulých hvězd, které Vary navštívily, si organizátoři po letošku budou moci připsat mimo jiné Julianne Moore.

Karlovarskou filmovou přehlídku v každém ročníku navštíví stovky filmových tvůrců (dle oficiálních statistik 53. ročníku jich loni přijelo 403). Většinu filmů zařazených do programu totiž doprovází tvůrčí delegace. Natrefit v ulicích a barech lázeňského města na někoho „známého“ není vůbec obtížné. Potíž je v tom, že většina těchto „známých lidí“ pro drtivou většinu české populace nijak známá není.

Mediální zájem se pak logicky soustředí jen na pár nejslavnějších hostů, tedy na celebrity, které do Varů přijedou. Přítomnost celého štábu nezávislého dramatu z Kazachstánu příliš vášní v českých domácnostech nevzbudí, ale představa např. Mela Gibsona procházejícího se po karlovarské kolonádě, to je něco jiného.

Filmy na festivalu >>>

Hvězdy ve Varech 2019

A koho ve Varech uvidíme letos? O letošním hlavním hostovi se nedá napsat křivého slova. Herečka Julianne Moore podává konstantně výborné výkony od počátku devadesátých let až do současnosti. O tom mimo jiné svědčí pět oscarových nominací, z toho jedna proměněná (v roce 2015 za hlavní roli ve filmu Pořád jsem to já). Vidět jsme ji mohli například v Magnolii, Big Lebowskim nebo v Potomcích lidí.

Společně s Mooreovou přijede její manžel, režisér Bart Freundlich. Představí jejich zatím poslední společný snímek, rodinné drama Po svatbě. Součástí delegace bude i herec Billy Crudup. Toho asi příliš diváků nezná jménem, jeho obličej jim ale určitě bude povědomý. Zahrál si třeba v komiksových Watchmenech, posledním dílu Vetřelce nebo v oscarovém dramatu Spotlight.

Po dvou letech se na festival vrací herec a režisér Casey Affleck. Asi se mu ve Varech zalíbilo, známějšího bratra ale s sebou nevezme ani tentokrát. S prázdnou nicméně nepřijede, na festivalu totiž představí svůj nový chválený film Světlo mého života.

Z dalších hostů pak stojí za zmínku ještě Patricia Clarkson. Schopná americká herečka loni zazářila v seriálu HBO Ostré předměty, za roli panovačné matky Adory získala Zlatý globus.


Reflex vás zve na charitativní dražbu fotografií pro Pavla Zajíčka.

Dražit se budou unikátní fotografie protagonistů z festivalu Metronom 2018, s podpisem autora Romana Černého.

- David Byrne

- John Cale

- Sexy Dancers

Kde: REFLEX CAFÉ BUS, Metronom Festival

Kdy: SOBOTA 22.6.2019, 18:00 hodin

Kdo je Pavel Zajíček: Český básník, textař a výtvarník. Je jedním z nejvýznamnějších představitelů českého undergroundu. V období komunismu byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen k trestu odnětí svobody za výtržnictví. Z ČR roku 1980 emigroval do Švédska a posléze do New Yorku. Po návratu do vlasti neměl tedy nárok na důchod. Po mozkové mrtvici pak ani na ten invalidní.

Jakub SmutnýMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.