Filmový festival Karlovy Vary 2019: Hosté a hvězdy | Reflex.cz
nahoru

Herci, režiséři, celebrity. Které hvězdy uvidíme na filmovém festivalu Karlovy Vary 2019?

Jakub Smutný21. ledna 2019 • 16:47
Závěrečný ceremoniál 53. filmového festivalu v Karlových Varech
Závěrečný ceremoniál 53. filmového festivalu v Karlových Varech
• foto: 
Zbyněk Pecák

Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se každoročně snaží zajistit účast slavných zahraničních jmen ze showbyznysu. Co naplat, známé tváře přitáhnou pozornost většiny lidí spíš, než sebelepší program. Zároveň účast hollywoodských herců znamená prestiž. Tvůrcům se navíc ve Varech líbí (alespoň rozhodneme-li se věřit výrokům, které při návštěvách padají), což pomáhá budovat dobrou image festivalu doma, ale zejména v zahraničí. Tento fakt pak může organizátorům pomoci při tvorbě festivalové nabídky v dalších letech.

Karlovarskou filmovou přehlídku v každém ročníku navštíví stovky filmových tvůrců (dle oficiálních statistik 53. ročníku jich loni přijelo 403). Většinu filmů zařazených do programu totiž doprovází tvůrčí delegace. Někdy se jedná pouze o jednoho člověka, není ovšem výjimkou, že na pódium před projekcí nastoupí i více než deset lidí. Natrefit v ulicích a barech lázeňského města na někoho „známého“ není vůbec obtížné. Potíž je v tom, že většina těchto „známých lidí“ pro drtivou většinu české populace nijak známá není.

Mediální zájem se pak logicky soustředí jen na pár nejslavnějších hostů. Přítomnost celého štábu nezávislého dramatu z Kazachstánu příliš vášní v českých domácnostech nevzbudí, ale představa např. Mela Gibsona procházejícího se po karlovarské kolonádě, to je něco jiného.

Filmy na festivalu >>>

Karlovarský hotel Thermal se letos začne rekonstruovat, náklady budou přes půl miliardy

Hvězdy ve Varech

Někdy bývá organizátorům KVIFF vytýkáno, že aktuálně úplně nejzářivější hvězdy se na festival dostávat příliš nedaří. Místo nich přijíždějí spíše tvůrci, kteří mají to nejlepší za sebou. S tím se dá souhlasit tak napůl. Je nezpochybnitelným faktem, že třeba zmíněný Mel Gibson (ročník 2014) nebo John Travolta (ročník 2013) a Richard Gere (2015) prožívali vrchol kariéry spíše v devadesátých letech. Na druhou stranu festivalu v posledních letech podařil pěkný úlovek v podobě čerstvě hereckým Oscarem oceněného Caseyho Afflecka či Jeremyho Rennera, který se objevuje v komiksových Marvelovkách. Loňský host Robert Pattinson byl pak také hvězdou na vrcholu kariéry.

Kdo bude kráčet po červeném koberci před hotelem Thermal v roce letošním, to je zatím ve hvězdách. Festivaloví hosté bývají oznamováni postupně. Seznam potvrzených hvězd zde pro vás budeme aktualizovat.

Nejočekávanější filmy roku 2019: Devátý Tarantino, poslední Star Wars, příběh Eltona…
10 nejlepších filmů roku 2018 a další tipy: Na vrchol se derou snímky, které v kině …

Jakub Smutný
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější