Šest tisíc lidí uvězněno na moři kvůli obavám z koronaviru: Cestující se nesmí vylodit v Itálii | Reflex.cz
nahoru

Šest tisíc lidí uvězněno na moři kvůli obavám z koronaviru: Cestující se nesmí vylodit v Itálii

ČTK30. ledna 2020 • 14:30
Šest tisíc lidí uvězněno na moři kvůli obavám z koronaviru: Cestující se nesmí vylodit v Itálii
foto: Reuters

Tisíce cestujících uvázly na palubě výletní lodi v přístavu města Civitavecchia severně od Říma, protože u dvou čínských pasažérů existuje podezření na koronavirus. Vylodění zakázaly v obavě z případného rozšíření nemoci italské úřady. S odvoláním na mluvčího přepravní společnosti Costa Crociere o tom dnes informovala agentura Reuters. Na Palubě lodi Costa Smeralda se nachází šest tisíc pasažérů, kteří musí počkat, dokud zdravotníci přítomnost koronaviru nevyvrátí. Bude trvat několik hodin, než bude jasný další postup, uvedl mluvčí.

Manželský pár původem z autonomního území Macao přiletěl 25. ledna do severoitalského Milána a ve stejný den se v přístavišti Savona nalodil na loď Costa Smeralda. Oba postupně schvátila horečka a projevily se u nich dýchací obtíže a nakonec byl u Italů zjistěn koronavirus. Loď s nimi během týdne navštívila také francouzský přístav Marseille, španělskou Barcelonu a hlavní město na ostrově Mallorca.

Koronavirus 2019-nCoV, který vyvolává onemocnění s příznaky chřipky a někdy může způsobit i zápal plic, se rozšířil již do dvacítky států světa, převážně asijských. V Číně si zatím vyžádal 170 obětí a na 7800 lidí je nakažených, úřady v Macau na jihu Číny hlásily ve středu sedm nakažených.

Několik případů infekce hlásí i evropské země, které přijímají opatření proti rozšíření nákazy. Přímé letecké spojení s pevninskou Čínou zrušily například britské aerolinky British Airways, o zákazu všech letů mezi Čínou a Českem uvažuje i český premiér Andrej Babiš.

ČTK
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější