nahoru

Myslel si, že je těžce nemocný a nikdo ho nechce léčit. Kdo je muž, který vraždil v ostravské nemocnici?

-bam-10. prosince 2019 • 11:40
Myslel si, že je těžce nemocný a nikdo ho nechce léčit. Kdo je muž, který vraždil v ostravské nemocnici?
foto: Policie ČR

Web irozhlas.cz přišel z informací, že muž, kterého policie označila za pachatele střelby v Ostravské fakultní nemocnici, je 42letý Ctirad V., který se v Opavě živil jako stavební technik ve společnosti AZ intergips. Jeho totožnost potvrdil irozhlasu i jednatel firmy Aleš Zygula. Ten o pachateli prohlásil, že jeho zaměstnanec tvrdil, že je těžce nemocný.

„Vzal si do hlavy, že je těžce nemocný a že ho nikdo nechce léčit. Docházel všude. Poslední měsíc nechodil do práce, měl volno, před 14 dny přišel s tím, že je na nemocenské. Víc o tom nechci mluvit,“ řekl Aleš Zygula serveru irozhlas.cz.

Muž z Opavska, kterým je pravděpodobně 42letý Ctirad V., svůj čin spáchal v 7:19 ráno v čekárně na traumatologické ambulanci fakultní nemocnice v Ostravě. Tam zastřelil nelegálně drženou pistolí ráže 9 mm šest lidí, další tři těžce zranil. Poté ujel ve stříbrném Reanaultu Laguna s SPZ 9T57401 směrem k Opavě.

Na útěku jej vypátral policejní vrtulník. Muž se krátce poté střelil do hlavy. Kolem 11 hodiny policie potvrdila, že podezřelý, který se v autě zastřelil, byl skutečně pachatelem střelby v ostravské nemocnici.

I když může výpověď Aleše Zyguly něco naznačit, momentálně probíhá vyšetřování, které má mimo jiné i za cíl objasnit, proč muž v nemocnici střílel.

-bam-
Diskuse ke článku