nahoru

ČSSD a SPD skončí mimo Sněmovnu, ANO stále dominuje, naznačuje nejnovější volební model

ČTK 10. listopadu 2019 • 14:10
Skončí ČSSD a SPD mimo Sněmovnu?
Skončí ČSSD a SPD mimo Sněmovnu?
• foto: 
profimedia.cz

Podle říjnového volebního modelu agentury Kantar CZ by ČSSD a SPD zůstaly před branami Sněmovny. Volby by tradičně vyhrálo ANO před Piráty a ODS. Poslance by měly také KSČM, TOP 09, KDU-ČSL a STAN. Volební model dnes zveřejnila Česká televize v pořadu Otázky Václava Moravce.

ANO si oproti zářijovému šetření polepšilo na 31,5 procenta, Piráti na 17 procent. ODS si naopak pohoršila na 12,5 procenta. Komunisté by získali sedm procent hlasů, TOP 09 šest procent. Lidovce a Starosty by volilo shodně pět procent dotázaných.

ČSSD a SPD by podle modelu získaly 4,5 procenta hlasů. Podle analytika Kantar CZ Pavla Ranochy preference SPD klesají už čtvrtý měsíc. Největší část voličů přešla k hnutí Trikolóra, které by obdrželo 3,5 procenta hlasů, nebo k ANO. Preference ČSSD dlouhodobě pozvolna klesají také hlavně ve prospěch ANO, dodal Ranocha.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.