nahoru

Čtrnáctiletý mladík postřílel v USA pět členů vlastní rodiny, poté sám zavolal policii

ČTK3. září 2019 • 14:15
Další střelecký útok v USA, kde probíhá debata o regulaci zbraní.
Další střelecký útok v USA, kde probíhá debata o regulaci zbraní.
• foto: 
Pixabay

Pět členů vlastní rodiny zastřelil ve svém domově v americkém státě Alabama čtrnáctiletý chlapec. Mezi mrtvými je otec útočníka, jeho nevlastní matka a sourozenci. Střelec se poté sám udal policii. Jeho motiv je nejasný. Jak mladík z Alabamy pistoli získal, není zatím jasné. Dějištěm násilného činu byl v pondělí večer místního času dům ve městě Elkmont. Úřad místního šerifa oznámil, že tři lidé zemřeli na místě a další dva podlehli později svým zraněním v nemocnici.

V krátké době se jedná o další útok střelce s větším počtem obětí ve Spojených státech, kde sílí volání po přísnějších pravidlech držení zbraní. „Čtrnáctiletý chlapec, který sám zatelefonoval policii, se k zastřelení všech pěti členů rodiny přiznal,“ uvedl úřad. Ještě předtím se zbavil zbraně.

O víkendu zahynulo při útoku střelce v Texasu sedm lidí a 22 utrpělo zranění. Policie útočníka identifikovala jako 36letého bělocha jménem Seth Aaron Ator, jeho motiv je zatím neznámý. Minulý měsíc ozbrojenec v texaském El Pasu usmrtil 22 lidí a dalších 24 zranil, zatímco jiný útočník v Daytonu v Ohiu zabil devět osob a 27 způsobil zranění.

 

ČTK


Klíčová slova: vražda, střelba, rodina, USA, střelecDiskuse ke článku