nahoru

V Paříži padl rekord, meteorologové naměřili nejvyšší teplotu od roku 1947

ČTK 25. července 2019 • 14:30
Teploty v Paříží se vyšplhaly přes 40 stupňů - ilustrační snímek
Teploty v Paříží se vyšplhaly přes 40 stupňů - ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia

V Paříži padl teplotní rekord, meteorologové krátce před druhou hodinou odpoledne naměřili 40,6 stupně. Předchozí rekord byl 40,4 stupně z července roku 1947. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení francouzské meteorologické služby Météo-France.

Dnešní teploty v zemi přitom i nadále rostou, dodaly francouzské úřady. Rekordně horké počasí dnes panuje i v dalších městech, v Evropě by totiž měla kulminovat druhá vlna veder.

Francie zažila rekordně teplé počasí také koncem června, kdy bylo v Gardu na jihu země naměřeno 45,9 stupně.

Vlna veder zejména ve Francii vyvolává obavy, že se bude opakovat situace z roku 2003. Tehdy si v létě vysoké teploty vyžádaly v Evropě několik desítek tisíc životů. Kromě zdravotních problémů panují obavy také z lesních požárů.

Francouzské dráhy i dopravní podnik v Paříži již vyzvaly pasažéry, aby raději odložili své cesty. "Nezapomeňte pít!" vyzývají pak neustále rozhlasové stanice, televize i billboardy.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.