Pardubická nemocnice nabízí rodině chlapce, který leží po operaci mandlí v kómatu, zálohu 6 milionů | Reflex.cz
nahoru

Pardubická nemocnice nabízí rodině chlapce, který leží po operaci mandlí v kómatu, zálohu 6 milionů

red18. června 2019 • 14:05
Nemocnice Pardubického kraje.
Nemocnice Pardubického kraje.
• foto: 
ČTK

Pardubická nemocnice nabídla rodině chlapce, který je po operaci mandlí a pozdějších komplikacích v kómatu, šest milionů korun jako zálohu na odškodnění. Kromě toho by rodina měla získat neomezené čerpání nákladů na péči. ČTK to řekla mluvčí společnosti Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová. Informaci o nabídce přinesla Česká televize. Celkovou výši odškodnění nemocnice už v březnu vyčíslila na 15,5 milionu korun. Rodina se soudní žalobou domáhá 22 milionů korun. K nabídce nemocnice se rodina dosud nevyjádřila.

Tehdy osmiletý chlapec byl operován v květnu 2017. Čtyři dny po operaci začal masivně krvácet, následkem čehož má poškozený mozek a skončil v bdělém kómatu. „Můžeme po dohodě s pojišťovnami mimořádně a naprosto nestandardně uvolnit šest milionů korun, které jsme rodině schopni převést na účet. Pokud to nebude chtít, budeme to muset akceptovat,“ uvedla Semrádová. „Nemocnice nadále upřednostňuje smírné řešení celé situace mimosoudní cestou,“ uvedla společnost v dnešní tiskové zprávě.

Smrt, strach a beznaděj. Unikátní fotky ukazují málo známé masakry Židů v Pobaltí

Rodina podala na nemocnici několik žalob. Kromě odškodnění se domáhala také vydání části zdravotnické dokumentace, a to kopie záznamu předoperačního vyšetření na přístroji Somnocheck. Nemocnice tvrdila, že to není technicky možné, což vyvrátila výpověď experta dodavatelské firmy. V pondělí krajský soud pravomocně rozhodl, že nemocnice kopii záznamu vydat musí. Chlapec je v takzvaném bdělém kómatu a potřebuje trvalou péči. Podle rodiny je jeho stav velmi vážný, ale stabilizovaný. Případ vyšetřuje i policie pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Dosud nikoho neobvinila.

Česká televize nedávno uvedla dokument z cyklu Infiltrace, který na záznamech kamery ukázal tehdejší zmatky při záchraně krvácejícího chlapce na chodbě ambulance ORL. Po odvysílání dokumentu rezignoval náměstek léčebné péče Pardubické nemocnice Roman Michálek, který daný den sloužil jako lékař ORL, jeho postavení mimo službu doporučil nemocnici hejtman Martin Netolický (ČSSD).¨

 


 

Reflex vás zve na charitativní dražbu fotografií pro Pavla Zajíčka

Dražit se budou unikátní fotografie protagonistů z festivalu Metronome 2018, s podpisem autora Romana Černého.

- Kasabian

- John Cale

- Sexy Dancers

 

Kde: REFLEX CAFÉ BUS, Metronome Festival

Kdy: SOBOTA 22. 6. 2019, 18:00 hodin

 

Kdo je Pavel Zajíček: 

Český básník, textař a výtvarník. Je jedním z nejvýznamnějších představitelů českého undergroundu. V období komunismu byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen k trestu odnětí svobody za výtržnictví. Z ČR roku 1980 emigroval do Švédska a posléze do New Yorku. Po návratu do vlasti neměl tedy nárok na důchod. Po mozkové mrtvici pak ani na ten invalidní.

Zápisky českého vězně: Nováček může spadnout do kolotoče pašování drog dřív, než si to…
Fotografie z opuštěného města, kde Sovětský svaz tajně vyráběl biologické zbraně

redVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější