Světovým podnikatelem roku je Brad Keywell. Česko reprezentovala firma prodávající vybavení koupelen | Reflex.cz
nahoru

Světovým podnikatelem roku je Brad Keywell. Česko reprezentovala firma prodávající vybavení koupelen

-bam-15. června 2019 • 16:45
EY Světovým podnikatelem roku 2019 se stal americký start-upista a filantrop Brad Keywell ze společnosti Uptake Technologies
EY Světovým podnikatelem roku 2019 se stal americký start-upista a filantrop Brad Keywell ze společnosti Uptake Technologies
• foto: 
Archiv

Vítězem letošního světového finále soutěže EY Podnikatel roku byl na slavnostním ceremoniálu v monackém Salle des Étoiles vyhlášen Brad Keywell, generální ředitel americké společnosti Uptake Technologies, Inc. Soutěže se zúčastnilo celkem 761 podnikatelů, Brad Keywell byl vybrán z 57 národních vítězů ze 47 zemí a regionů, kteří se v Monaku utkali. Česko reprezentovali manželé Radka Prokopová a František Fabičovic, majitelé společnosti Alca plast, s.r.o.

Firmu Uptake Technologies, která se zabývá vývojem prediktivního analytického softwaru, Brad Keywell (49) založil v roce 2014. V té době již ale nebyl žádným nováčkem, předtím úspěšně vybudoval šest firem (mimo jiné společnost Groupon), jejichž celková hodnota přesáhla 6 miliard amerických dolarů. Firma Uptake Technologies se stala nejrychleji rostoucím americkým start-upem, jemuž se v nejkratší době podařilo dosáhnout hodnoty 2 miliard amerických dolarů. Z původních 50 zaměstnanců vyrostla na současných 750. Spolupracuje s desítkami průmyslových podniků, jimž pomáhá zvyšovat produktivitu práce a efektivitu díky využívání umělé inteligence při zpracování provozních dat.

Vladimír Pikora: Vykopli jsme socialismus z Východu, vrátil se ze Západu

„Je to opravdu úžasný zážitek. Bylo nám velkou ctí reprezentovat Českou republiku na světovém finále soutěže, která pomáhá zviditelňovat úspěšné příběhy a inspirovat ostatní podnikatele i širokou veřejnost. Chtěli bychom velmi poděkovat společnosti EY za skvělou organizaci celé akce,” sdělili své bezprostřední dojmy čeští vítězové soutěže Radka Prokopová a František Fabičovic zyze české společnosti Alca plast, která dodává sanitární techniku do celého světa.

A čím Češi zabodovali? „Mezinárodní porotu tito partneři v byznysu i osobním životě oslovili zejména svědomitým přístupem k rozvoji svého podnikání a celého oboru na zahraničních trzích a celoživotní snahou o tvorbu dobrého jména českých výrobků ve světě,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy. 

V létě 2019 vyhlásí společnost EY již dvacátý ročník této soutěže v České republice. Nominovat výjimečné české podnikatele lze již nyní na webových stránkách www.podnikatelroku.cz.

Ekonom Dan Ariely: Nedělat experimenty na lidech je nemorální. Na koblihy nejsme…
Vladimír Pikora: Turecko může odstartovat další globální krizi
VLADIMÍR PIKORA 16. srpna 2018 • 12:06

Vladimír Pikora: Turecko může odstartovat další globální krizi

-bam-Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější