nahoru

Babiš: V ČR se nebude měnit vláda na základě demonstrací. Nevidím důvod k protestům, lidi se mají skvěle

ČTK 8. června 2019 • 15:15
Babiš: V ČR se nebude měnit vláda na základě demonstrací. Nevidím důvod k protestům, lidi se mají skvěle
foto: Zbyněk Pecák

„Česká republika není Slovensko. V České republice se nebude měnit vláda na základě demonstrací,“ řekl Andrej Babiš v sobotu v reakci na protesty volající po jeho demisi na konferenci Globsec v Bratislavě. Uvedl také, že by do politiky nevstoupil, pokud by neselhaly tradiční strany. Podle Babiše není žádný důvod, aby lidé protestovali, protože se mají skvěle.

„Chápu, že jsou protesty, já to akceptuji. V tomto prostoru je plno nepravd. Za to období, co jsem v politice, se nashromáždilo ohromné množství lží,“ řekl Babiš. Český premiér již dopoledne na jiné konferenci v Bratislavě zpochybnil, že by za jeho demisi tento týden v Praze protestovalo 120 tisíc lidí. Řekl, že podle policie se demonstrace zúčastnilo na 70 tisíc osob. Západní agentury Reuters, DPA či APA v den protestu psaly o desítkách tisíc účastníků demonstrace, agentura AFP o zhruba stovce tisíc.

Slovenský premiér Peter Pellegrini, který se moderované diskuse s českým ministerským předsedou také účastnil, byl zase byl tázán v souvislosti s vývojem v zemi po loňské vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, po které v zájmu řešení politické krize a v době mohutných protivládních demonstrací rezignoval z postu premiéra šéf nejsilnější vládní strany Smer-SD Robert Fico. Do čela vlády se právě tehdy postavil Pellegrini, který je místopředsedou strany Smer-SD.

ČTKPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.