Bouře komplikuje dopravu v Praze, hasiči zasahují na 20 místech. V metropoli platí výstraha před přívalovými srážkami | Reflex.cz
nahoru

Bouře komplikuje dopravu v Praze, hasiči zasahují na 20 místech. V metropoli platí výstraha před přívalovými srážkami

ČTK6. června 2019 • 17:31
Bouře komplikuje dopravu v Praze, hasiči zasahují na 20 místech. V metropoli platí výstraha před přívalovými srážkami
foto: Blesk:Daniel Černovský

Silná bouře doprovázená krupobitím dnes (ve čtvrtek) odpoledne zkomplikovala dopravu v Praze. Hasiči zatím vyjížděli na 20 míst, většinou odčerpávají vodu ze sklepů nebo odklízejí popadané stromy či větve. „K 17:00 jsou všechny pražské profesionální stanice venku a společně s několika dobrovolnými jednotkami zasahují u 20 událostí,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchanská.

Policie dosud nemá hlášenou žádnou nehodu, řidiči jsou v silném dešti opatrní. „Jezdí o poznání pomaleji, což se samozřejmě promítá do plynulosti provozu. Někde se může doprava zcela zastavit, pokud se například valí po silnici voda," řekl ČTK mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silnými bouřkami platí v hlavním městě do dnešní půlnoci. Jihozápadně a jižně od Prahy se vytvořilo v linii několik silných bouřkových jader, ve kterých se vyskytují přívalové srážky s předpokládanými krátkodobými úhrny kolem 50 milimetrů a kroupy. Do 19:30 platí v metropoli i výstraha před přívalovými srážkami, uvedli meteorologové.

Smrtící prachové bouře: Co způsobilo jednu z nejhorších zemědělských katastrof 20. …
Polyamorie neni promiskuita. Jsem rád, že jiní muži dají mé ženě to, co já nemohu,…

ČTK


Klíčová slova: Praha , bouře, bouřky, počasí, hasiči, srážky


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější