Polyamorie neni promiskuita. Jsem rád, že jiní muži dají mé ženě to, co já nemohu, tvrdí polyamorista Budka | Reflex.cz
nahoru

Polyamorie neni promiskuita. Jsem rád, že jiní muži dají mé ženě to, co já nemohu, tvrdí polyamorista Budka

REDAKCE6. června 2019 • 15:50
Nebe nad Prahou 2: Polyamorista Alexandr Budka
• video: 
reflex.cz

Alexandr Budka žije v polyamorním vztahu. To v praxi znamená, že žije v několika milostných vztazích. To se ale snadno řekne a hůř představí. Jak takový vztah vypadá v praxi? Jak ho udržet a je praktikovaní polyamorie lepší než život v monogamním vztahu? Nejen o těchto otázkách si Budka povídal s Ondřejem Kobzou na střeše paláce Lucerna v jeho pořadu Nebe nad Prahou. Podívejte se na video!

Alexandra Budku k tomuto životu inspiroval katolický kněz. Zní to sice paradoxně, ale Louis Évely, který působil v USA v 60. letech jako římskokatolický duchovní, napsal několik knih o lásce a jejích podobách v moderním světě. Díky tomu si Budka uvědomil, že nejlepší je lásku i vztah sdílet. A to s co největším množstvím lidí.

Netočte si zážitky na mobil, nikdy je tolik neprožijete, říká kouč Bahbouh v novém…

I generace singles cítí podle Budky to, že jsou lidé navzájem propojeni v jeden celek. A pokud tento celek nebude žít v lásce a v míru, které bude sdílet, tak to nebude fungovat. Polyamorii objevil, když mu nevyšlo sedmileté manželství s jeho první láskou. Poté potkal svou nynější ženu Šárku, se kterou nechtěl zažít stejné zklamání jako s předchozí partnerkou. Uchýlili se tedy k mnoholásce, kdy si ve vztahu tolerují více milostných partnerů. V tomhle vztahu jsou spolu už 15 let, mají 3 děti a pořád jim to funguje. Navíc žijí v komunitě s dalšími lidmi v bývalém mlýně u hradu Okoř, kde pomocí domácích porodů odrodili už zhruba 15 dětí.

Budka ale upozorňuje, že se nejedná o promiskuitu. Nejde o to, střídat nahodile partnery, ale pěstovat lásku k více lidem, být upřímný a otevřený. Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku a zjistíte všechny klady a zápory polyamorního vztahu.

Ondřej Kobza: Jak se z kavárenského zaháleče stal povaleč lázeňský
Ondřej Kobza: Jak jsem si pozval kardinála aneb Duka nohy nemyje a my chceme gesta

REDAKCEMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější