Trumpa v Británii: Přivítaly ho protesty i obří figurína vzteklého dítěte | Reflex.cz
nahoru

Karneval odporu. Britští aktivisté vítají Trumpa obří létající figurínou vzteklého dítěte

ČTK4. června 2019 • 11:51
Karneval odporu. Britští aktivisté vítají Trumpa obří létající figurínou vzteklého dítěte
foto: ČTK

Pobyt prezidenta USA Donalda Trumpa v britské metropoli se ani tentokrát, stejně jako při jeho loňské návštěvě, neobešel bez nafukovací karikatury šéfa Bílého domu. Obří, šest metrů vysoká figurína vzteklého batolete v plenách se krátce před polednem vznesla nad budovou britského parlamentu, kde má dvě hodiny demonstrovat odpor Londýňanů proti návštěvě amerického prezidenta.

"Posíláme jasný vzkaz solidarity se všemi, koho zasáhla (Trumpova) mrzká politika. Nahlas a jasně říkáme, že americký prezident si nezaslouží královské přijetí," řekl novinářům jeden z organizátorů protestu Ajuub Faraji. "Snažíme se upozornit prezidenta, jak nevítaným hostem je v této zemi," připojil se tvůrce figuríny Leo Murray. "Chceme dát najevo sílu odporu proti Donaldu Trumpovi a jeho nenávistné politice," dodal.

V centru Londýna odpůrci Trumpa organizují "karneval odporu", na němž má k demonstrantům má promluvit vůdce opozičních labouristů Jeremy Corbyn, který v pondělí demonstrativně sabotoval okázale protokolární obřady při Trumpově uvítání.

Na Trafalgarském náměstí se shromažďují davy lidí, zejména ekologických aktivistů a bojovníků proti rasismu a za práva žen. Demonstranti chtějí pochodovat k budově parlamentu. Ulice přiléhající k Downing Street, kde je sídlo ministerské předsedkyně Theresy Mayové, policie uzavřela. Protesty podle britských médií zorganizovali Trumpovi odpůrci v dalších 14 britských městech.

Martha Issová: Mám vztek, Babišův boj překročil hranice slušnosti a jde do tuhého,…
Poznáte tuhle krásku? Takhle vypadala Melania Trumpová, když jí bylo 16 let

ČTKVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul: Putin vymývá mozky. Seriál Černobyl lže o sovětské propagandě
PREMIUM X Jen si tak mňouknout: Od kočičin po Babiše aneb Stručné dějiny českých demonstrací
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější