Nehoda turistické lodi v Budapešti: Minimálně 7 mrtvých | Reflex.cz
nahoru

V centru Budapešti se potopila turistická loď. Potvrzeno zatím bylo sedm mrtvých, 19 lidí se pohřešuje

ČTK30. května 2019 • 08:22
V centru Budapešti se potopila turistická loď. Potvrzeno zatím bylo sedm mrtvých, 19 lidí se pohřešuje
foto: čtk, reuters

Nejméně sedm lidí přišlo o život poté, co se ve středu na Dunaji v centru Budapešti po střetu s dalším plavidlem potopila loď s jihokorejskými turisty. Loď s názvem Mořská panna (Hableány) se potopila nedaleko budovy maďarského parlamentu po srážce s jinou lodí ve středu kolem desáté večer středoevropského letního času. Na palubě v tu chvíli podle jihokorejského ministerstva zahraničí bylo 33 jihokorejských turistů a dva členové posádky. Nehodu podle Soulu nepřežilo sedm Jihokorejců. Dalších sedm lidí bylo zachráněno, jsou podchlazení ale ve stabilizovaném stavu. Devatenáct lidí se stále pohřešuje.

Pátrání za pomoci lodí, potápěčů a silných reflektorů k prosvícení vodní hladiny na místě pokračuje. Podle agentury Reuters je ale proud v Dunaji po aktuálních deštích velmi silný a teplota vody dosahuje pouhých 15 stupňů Celsia. Server index.hu tvrdí, že několik lidí záchranáři z řeky vytáhli až u Petöfiho mostu, který je od budovy parlamentu vzdálen zhruba tři kilometry. Jihokorejská vláda oznámila, že do Maďarska vyšle posily, aby pomohly s pátráním. Šance, že se najdou přeživší, se ale podle záchranářů zmenšují.

Novináři na místě uvedli, že na palubě byly zřejmě i děti. Jihokorejci do Maďarska přijeli z Mnichova, ve většině případů šlo o příbuzné, napsala agentura AP s odvoláním na sdělení jihokorejské cestovní kanceláře, která turistům cestu zprostředkovala.

Loď Mořská panna je na webových stránkách provozovatele, společnosti Panoráma Deck, popsána jako „nejmenší loď z flotily“, která se hodí na různé vyhlídkové jízdy, společenské akce či rodinné oslavy. Maximální kapacita lodi je 60 osob.

Cestovatelský děs: Šestihvězdičkový hotel v Severní Koreji má horší služby než vězení
Upadl Zeman v Maďarsku? Prezident je terčem špinavé dezinformační kampaně

ČTKMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější