Nehoda turistické lodi v Budapešti: Minimálně 7 mrtvých | Reflex.cz
nahoru

V centru Budapešti se potopila turistická loď. Potvrzeno zatím bylo sedm mrtvých, 19 lidí se pohřešuje

ČTK30. května 2019 • 08:22
V centru Budapešti se potopila turistická loď. Potvrzeno zatím bylo sedm mrtvých, 19 lidí se pohřešuje
foto: čtk, reuters

Nejméně sedm lidí přišlo o život poté, co se ve středu na Dunaji v centru Budapešti po střetu s dalším plavidlem potopila loď s jihokorejskými turisty. Loď s názvem Mořská panna (Hableány) se potopila nedaleko budovy maďarského parlamentu po srážce s jinou lodí ve středu kolem desáté večer středoevropského letního času. Na palubě v tu chvíli podle jihokorejského ministerstva zahraničí bylo 33 jihokorejských turistů a dva členové posádky. Nehodu podle Soulu nepřežilo sedm Jihokorejců. Dalších sedm lidí bylo zachráněno, jsou podchlazení ale ve stabilizovaném stavu. Devatenáct lidí se stále pohřešuje.

Pátrání za pomoci lodí, potápěčů a silných reflektorů k prosvícení vodní hladiny na místě pokračuje. Podle agentury Reuters je ale proud v Dunaji po aktuálních deštích velmi silný a teplota vody dosahuje pouhých 15 stupňů Celsia. Server index.hu tvrdí, že několik lidí záchranáři z řeky vytáhli až u Petöfiho mostu, který je od budovy parlamentu vzdálen zhruba tři kilometry. Jihokorejská vláda oznámila, že do Maďarska vyšle posily, aby pomohly s pátráním. Šance, že se najdou přeživší, se ale podle záchranářů zmenšují.

Novináři na místě uvedli, že na palubě byly zřejmě i děti. Jihokorejci do Maďarska přijeli z Mnichova, ve většině případů šlo o příbuzné, napsala agentura AP s odvoláním na sdělení jihokorejské cestovní kanceláře, která turistům cestu zprostředkovala.

Loď Mořská panna je na webových stránkách provozovatele, společnosti Panoráma Deck, popsána jako „nejmenší loď z flotily“, která se hodí na různé vyhlídkové jízdy, společenské akce či rodinné oslavy. Maximální kapacita lodi je 60 osob.

Cestovatelský děs: Šestihvězdičkový hotel v Severní Koreji má horší služby než vězení
Upadl Zeman v Maďarsku? Prezident je terčem špinavé dezinformační kampaně

ČTKVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bruce Springsteen: Rocker s typickým chraplákem, který se stal jedním se symbolů amerického patriotismu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Český Lev Borský: Radikální intelektuál pojmenoval civilizační problémy. Jejich rešení ho zahubilo
PREMIUM X Karel Schwarzenberg: Bojím se o naši budoucnost...
PREMIUM X Zelený Raoul: Soudruzi mají velký problém. KSČM se musí vrátit ke svým kořenům!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější