Filipíny – zemětřesení: 16 obětí, otřesy se opakují | Reflex.cz
nahoru

Ze sutin jsou dál slyšet hlasy. Filipíny postihlo další zemětřesení, roste počet obětí předchozích otřesů

ČTK23. dubna 2019 • 12:52
Zemětřesení na Filipínách má již 16 obětí na lidských životech
Zemětřesení na Filipínách má již 16 obětí na lidských životech
• foto: 
ČTK

Souostroví Filipíny dnes zasáhlo další zemětřesení. Podle americké geologické služby mělo intenzitu 6,4 stupně; místní seizmologický ústav jeho sílu stanovil na 6,5 stupně. Pondělní otřesy si na severu Filipín vyžádaly podle dnes aktualizované bilance nejméně 16 mrtvých. Dalších 14 lidí se pohřešuje a 81 jich utrpělo zranění, napsala agentura AP.

Podle USGS se dnes země zachvěla na ostrově Samar ve střední části Filipín. Epicentrum otřesů bylo 13 kilometrů východně od města Tutubigan, ohnisko zemětřesení se nacházelo v hloubce 70 kilometrů. Podle agentury Reuters zatím nejsou informace o případných obětech nebo materiálních škodách. V oblasti byly preventivně uzavřeny školy a úřady.

Záchranáři nadále pátrají po možných přeživších a obětech pondělních otřesů v sutinách supermarketu v nejhůře postiženém městě Porac v provincii Pampanga na severofilipínském ostrově Luzon. Dnes ráno se záchranným týmům podařilo vytáhnout z trosek dva živé lidi, napsala agentura Reuters. Ze sutin jsou prý dál slyšet hlasy.

Zemětřesení o síle 6,1 stupně v pondělí v provincii Pampanga poničilo několik budov, místní letiště, silnice, mosty a kostely. Většina pohřešovaných je podle úřadů pod troskami zřícené čtyřpatrové budovy, v níž se nacházel supermarket.

Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, zemětřesení jsou tam proto častá.

Zeman má soupeře v bonmotech: Filipínský prezident Duterte tvrdí, že má mimořádně velký…
Deset nejlepších thrillerů roku 2018 vás napne jako strunu
Jakub Smutný 4. listopadu 2018 • 12:18

Deset nejlepších thrillerů roku 2018 vás napne jako strunu

ČTK


Klíčová slova: Filipíny, zemětřesení, mrtví, smrt


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,240
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější