12hodinová pracovní doba je požehnáním, zaměstnanci leniví, tvrdí čínští miliardáři | Reflex.cz
nahoru

12hodinová pracovní doba je požehnáním, zaměstnanci leniví, tvrdí čínští miliardáři

ČTK17. dubna 2019 • 12:20
12hodinová pracovní doba je požehnáním, zaměstnanci leniví, tvrdí čínští miliardáři
foto: Reuters

Čínský miliardář a spoluzakladatel internetové obchodní společnosti Alibaba Jack Ma podpořil pracovní dobu, která by trvala 12 hodin a šest dní v týdnů. Systém přezdívaný 996, podle pracovní doby od devíti ráno do devíti večer a šest dní v týdnu, je v poslední době žhavým tématem v čínských médiích, uvedla na svých internetových stránkách BBC.

Ma uvedl, že bez tohoto systému by čínská ekonomika velmi pravděpodobně ztratila vitalitu a impuls. Příležitost pracovat v systému 996 pak označil za "požehnání".

Jeho postoj podpořil také další technologický podnikatel Richard Liu, šéf internetového obchodu JD.com. Podle něj roky rychlého hospodářského růstu v Číně přispěly ke zvýšení počtu "lenochů". Komentář přichází v době, kdy média spekulují, že JD.com se chystá propouštět.

Zkáza Jaromíra Soukupa. Bizarního moderátora jeho velikášství zničí

Čína si v uplynulých více než 25 letech užívala ekonomický růst v průměru deset procent. V posledních letech však tempo zpomalilo na šest procent.

Firma Alibaba byla založena v roce 1999 a stala se jednou z největších internetových firem na světě. Tržní hodnota firmy je nyní zhruba 490 miliard USD (11,1 bilionu Kč). Ma patří mezi nejbohatší lidi světa, jeho majetek se odhaduje na zhruba 40 miliard USD. Loni oznámil, že v blízké budoucnosti odejde z vedení firmy.

Každodenní život v Československu v 50. letech: Zapomenuté pražské fotografie…
Dojemné poslední snímky sloní královny s kly až na zem. Podobných už žije jen kolem 20 …

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
23,050
29,730
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější