Vít Rakušan: STAN zvolil nového předsedu | Reflex.cz
nahoru

93,9 procenta. Vít Rakušan se stal předsedou hnutí STAN, dvojkou je Farský

ČTK13. dubna 2019 • 12:17
93,9 procenta. Vít Rakušan se stal předsedou hnutí STAN, dvojkou je Farský
foto: ČTK

Předsedou hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se stal poslanec a kolínský starosta Vít Rakušan. Hlas mu na dnešním sněmu hnutí dalo 93,9 procenta delegátů. Rakušan byl jediným kandidátem na předsedu, nahrazuje ve funkci Petra Gazdíka.

"Děkuji vám za obrovsky silný mandát," řekl nový šéf strany. Silná podpora podle něj ukazuje, že je hnutí jednotné a že se ztotožňuje s vizí, která ho dovede do vlády České republiky.

Dosavadní předseda Gazdík svému nástupci symbolicky předal stan. Popřál mu, aby se o něj dobře staral, aby ho neušpinil a aby ho zvětšoval.

Rakušan ve svém projevu před volbou požádal účastníky sněmu, aby na post prvního místopředsedy zvolili poslance Jana Farského. Ten na tuto pozici kandiduje jako jediný. Zároveň Rakušan vyzval k tomu, aby ve volbě dalších místopředsedů dali hlas odcházejícímu předsedovi Petr Gazdíkovi.

Farský: Babiš má temnou minulost a je vydíratelný. Určitě padne a zůstanou škody za…

Farský prvním místopředsedou

Prvním místopředsedou hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se skutečně stal předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský. Hlasovalo pro něj 93 procent delegátů. Volební lídr do sněmovních voleb v roce 2017 neměl protikandidáta. Jako dvojku hnutí si ho přál nový předseda Vít Rakušan.

Místopředsedy hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se stali bývalý předseda Petr Gazdík a Věra Kovářová a Radim Sršeň, kteří své posty obhájili. Ze 152 vyzvednutých hlasovacích lístků dalo nejvíce delegátů hlas Gazdíkovi, 130. Pro Kovářovou hlasovalo 129 delegátů a pro Sršně 127.

Mandát vedení Starostů měl původně skončit až v roce 2020, celostátní výbor STAN ale na Gazdíkův návrh v polovině prosince rozhodl, že volební bude už letošní sněm. Podle Gazdíka hnutí, které založil, potřebuje nový impulz

Gazdík skončí v čele STAN. Odchod šéfa ale nestačí, hnutí potřebuje najít tvář a…
Dojemné poslední snímky sloní královny s kly až na zem. Podobných už žije jen kolem 20 …

ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější