Farský: Babiš má temnou minulost a je vydíratelný. Určitě padne a zůstanou škody za desítky miliard | Reflex.cz
nahoru

Farský: Babiš má temnou minulost a je vydíratelný. Určitě padne a zůstanou škody za desítky miliard

Čestmír Strakatý7. ledna 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Janem Farským
• video: 
Prostor X

Pravda teď v Česku prohrává. Šéf poslanců STAN Jan Farský o sobě říká, že je hrdý pravdoláskař. Je ale v menšině. Zemi podle něj vládnou usvědčení lháři, třeba prezident to má potvrzené i soudně. Andreji Babišovi věští pád, na který by si i vsadil. Premiér prý stojí na shnilých základech a posunul se k extremistickým voličům. Problém je ale to, co po něm zůstane. Zdecimovaná společnost a škody, vedle kterých jsou Čapí hnízdo a miliardy pro Agrofert jen drobné.

Farský říká, že důležité nejsou jen ekonomické výsledky, ale taky morálka a osobní integrita. Zmiňuje, že Babiš teď sice vyhrává, ale hnutí ANO už je za vrcholem. Jeho stíhání navíc podle Farského nemůže skončit dobře. Odsouzení ani osvobození nebude většina lidí věřit, protože premiér znevěrohodnil policii a udělal v ní personální změny. Lidi prostě neuvěří, že právo platí i pro nejmocnější. Babišovi to ale údajně nedochází. 

I kvůli premiérovi a jeho minulosti bude podle Farského rok kulatého výročí sametové revoluce náročný. Přisluhoval totiž zločinnému režimu a nikdy nevysvětlil, co dělal po roce 1989 v Maroku a čí úkoly tam plnil. Farský tvrdí, že má Babiš v minulosti temná místa a je jednoznačně vydíratelný. I kvůli spolupráci s KSČM se přitom bude vláda snažit minulost relativizovat. 

Babišova výdrž je neuvěřitelná, nikdo ho teď nemůže porazit. Dělá to správně, Češi jsou…
Farský přiznává, že je nutné, aby se opoziční strany spojily. Brání tomu ale osobní vztahy i situace v regionech. Pořád je prý ve hře spojení s TOP 09 před volbami do Evropského parlamentu. Větší spolupráce ale zřejmě bude nutností pro sněmovní volby v roce 2021. To podle Farského znamená, že stranou budou muset jít někteří lídři, možná včetně něj.

Platí teď v Česku skautský zákon? Co je paradoxního na tom, když prezident Zeman nebo premiér Babiš odmítají migraci? Kdo jsou v Česku obchodníci se strachem? A co může přijít po Babišově pádu?

Goláň: Babiš uplácel, teď se bojí. Mám důkazy podvodů a podám několik trestních…
Exposlanec ANO Komárek: Babiše jsem poznal. Je výkonný a metody má tvrdé, musí ho…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější