Kréta: Třetí záplavy letos proměnily ulice v divoké řeky | Reflex.cz
nahoru

Turistický ráj je pod vodou. Krétu znovu trápí drastické záplavy, místy platí stav nouze

ČTK, -mic-9. dubna 2019 • 09:49
Turistický ráj je pod vodou. Krétu znovu trápí drastické záplavy, místy platí stav nouze
foto: Twitter

Zaplavené ulice, domy i obchody. Zejména východ a jich řeckého ostrova Kréta znovu zasáhly velké záplavy. Na řadě míst platí od neděle stav nouze. Situace je o to horší, že povodně trápí Krétu letos už potřetí. Některé ulice vypadají spíš jako divoká řeka. Místní farmáři se bojí o úrodu.

Podle předpovědí mají deště v týdnu pokračovat, přičemž nejsilnější by měly být na jihu Řecka. Místní úřady proto vyzývají k opatrnosti a doporučují všem v postižených oblastech raději necestovat.

Server keeptalkinggreece.com uvedl, že na Krétě se obávají o osud starého mostu ve městě Ierapetra, který byl poničen při záplavách před dvěma lety a jehož stabilita je současnými povodněmi již silně narušena. Pokud by most spadnul, šlo by už o třetí most, který na Krétě tento rok podlehl záplavám.

13 postav seriálu Hra o trůny, u kterých tvůrci vyměnili herce. Prohlédněte si, jak se …

Voda v řecku a ohrožená úroda

Špatné počasí vyvolalo problémy i na jiných místech Řecka, voda způsobila škody na Peloponéském poloostrově. Přerušeny byly dodávky eletktřiny v kraji Attika, ve kterém se nachází hlavní město Atény.

Podle serveru greekreporter.com došlo na mnoha místech k sesuvům půdy, které poškodily dopravní infrastrukturu, skleníky a ornou půdu. Farmáři se proto obávají o svou úrodu i domovy, pokud budou silné deště pokračovat.

Kolébku evropské civilizace či jediný palmový háj v Evropě. To vám nabídne východní Kréta
Neviditelný svět: Prohlédněte si vítězné snímky soutěže infračervené fotografie

ČTK, -mic-


Klíčová slova: Kréta, Povodně, záplavy, ostrov, déšť


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější