nahoru

Kam Češi nejčastěji vyráží do Řecka? Na Krétu, nově si však zamilovali i Kos a Kefalonii

Prezentace klienta 16. května 2018 • 12:00
• foto: 
Cestolino.cz

Strach z uprchlické krize upadá, a tak jsou Řecké ostrovy opět v obležení turistů. Cestovní kanceláře hlásí o třetinu více prodaných zájezdů a podle německé agentury DPA by počet turistů v Řecku měl letos přesáhnout 30 milionů lidí. Cestovky tak už dopředu upozorňují, že nabídka last minute zájezdů do Řecka bude velmi omezená.

Chcete-li dovolenou v roce 2018 strávit v duchu přírodních krás a antických památek Řecka, rozhodně se nevyplatí s koupí zájezdu otálet. Z přebrané nabídky byste na poslední chvíli už nemuseli vybrat. Dovolenou v Řecku je tak vhodné plánovat s předstihem.

Čechy milované řecké ostrovy? Kréta, Rhodos, Korfu a Zakynthos

Mezi nejoblíbenější řecké destinace Čechů stále patří Kréta, Rhodos, Korfu a Zakynthos. Tuto čtveřici ostrovů každoročně navštěvuje nejvíce turistů. Jen na Krétě v loňském roce strávila dovolenou více než čtvrtina turistů z celkového počtu těch, kteří do Řecka vycestovali.

Už v roce 2017 ale započal trend v oblibě menších ostrovů, které lákají k prozkoumání čím dál více Čechů. Mezi ně patří například Kefalonie a Samos. Oba ostrovy jsou sice stále méně známé, avšak díky tří až pětinásobnému nárůstu poptávky se možná už brzy zařadí mezi populární řecké stálice.

Za zmínku rozhodně stojí i pevninská část Řecka, pokud vám ostrovy jako Kréta, Rhodos či Kefalonie nic neříkají, vyrazte za poznáním Řecka právě na pevninu.

Jsou libo překrásné pláže, nebo divoká příroda?

Samos láká na starobylý akvadukt i malebnou přírodu. Oblázkové a písčité pláže na ostrově jsou často označovány za nejhezčí v celém Řecku. Za navštívení ale stojí také chrám Heraion bohyně Héry a Pythagoreion, který je zasvěcený matematikovi a filozofovi Pythagorovi.

Ostrov Kefalonie je zas ideálním místem pro příznivce hor a divoké přírody. Nachází se v Jónském moři a nabízí přes 1 600 metrů vysokou horu Mega Soros, Dračí jeskyni s barevnými krápníky, jezero Melisani a velmi oblíbené jsou i vinice a mořské mlýny v Katavothres.

Kos nabízí termální prameny i poznání Hippokrata

Na vzestupu je také ostrov Kos, který se opět vrací mezi oblíbené turistické cíle. Jen v loňském roce ho navštívilo šestkrát více cestovatelů. Kos láká především milovníky cyklistiky a turistiky. Míst, kam vyrazit na výlety pěšky i na kole, je na ostrově celá řada.

K nejvýznamnějším památkám ostrova se jednoznačně řadí Johanitská pevnost a antická nemocnice Asklepion. Za navštívení ale zaručeně stojí také termální prameny v moři, které si nenechte ujít. Příznivci historie se pak mohou vydat po stopách slavného lékaře Hippokrata.

Diskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země