nahoru

Pád nebeského jezdce: Zachránil nespočet životů, zůstaly po něm dvě malé dcery. Lidé vybrali už 2,5 milionu

-mic- 3. dubna 2019 • 15:10
Instruktor, záchranář a člen Horské služby Michal Beneš
Instruktor, záchranář a člen Horské služby Michal Beneš
• foto: 
nfpomoci.cz

Při pádu vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku 22. března zahynuli dva lidé. Krom Afghánce, který se učil létat, také instruktor, pilot vrtulníku záchranné služby a člen Horské služby Michal Beneš. Zpráva o tragédii se prohnala Českem a zase zmizela, jak to u zpráv bývá. Zůstala ale přítelkyně a dvě malé dcery – tříletá a osmiletá. Naštěstí se potvrzuje vzrůstající ochotu Čechů pomáhat. Můžete se přidat.

Údaje potřebné k daru najdete ZDE. Ve středu odpoledne vybraná částka přesáhla už 2,5 milionu korun.

Michal Beneš létal vrtulníkem letecké záchranné služby a z podstaty své práce zachránil mnoho životů. Přátelé a kolegové ho popisují jako stoprocentního, obětavého, přitom usměvavého profesionála.

Navíc, když Michal Beneš zrovna nebyl v práci, zachraňoval zdraví a životy jako člen Horské služby Jizerské hory.

Proč se taková tragická nehoda musela stát zrovna člověku, který zachraňuje životy druhých? To je otázka, která musí napadnout snad každého. Řada lidí si už také řekla, že když on pomáhal ostatním, oni pomohou jemu, přesněji jeho rodině.

Údaje potřebné k daru najdete ZDE >>>

-mic-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.