Bitcoin: Cena skokově vzrostla na téměř 5000 dolarů | Reflex.cz
nahoru

Cena bitcoinu skokově vzrostla. Je nejdražší od listopadu

ČTK, -mic-2. dubna 2019 • 13:40
Bitcoin – ilustrační foto
Bitcoin – ilustrační foto
• foto: 
profimedia

Kybernetická měna bitcoin se v únoru krátce zvýšila o 20 procent a dotkla se hranice 5000 dolarů (114 778 Kč), což je nejvyšší úroveň od loňského listopadu. Spolu s ní zpevnily i další digitální měny a ukončily tak tři měsíce stability na burze, jejíž hodnota dosahuje 160 miliard dolarů. Později kurz bitcoinu zisk mírně snížil a pohybuje se kolem 4800 dolarů. Nicméně není úplně jasné, co vzestup virtuálních měn způsobilo.

Spolu s bitcoinem zpevnily i další kryptoměny jako ether, ripple nebo litecoin. Poměrně velké výkyvy ceny bitcoinu nejsou úplně neobvyklé, nicméně s časem a dlouhodobým růstem ceny se velikost relativních výkyvů postupně snižuje, až do úterního skoku byl pak kurz od začátku letošního roku velmi stabulní.

Obchodníci se dohadují o tom, co stojí za dnešním růstem kurzů digitálních měn. Jak poznamenala investiční firma Kenetic Capital, trh kryptoměn je i přes velký růst v minulých letech v porovnání s ostatními trhy stále relativně malý a také emocionální. Je silně závislý na vlnách nadšení, což se možná přihodilo i dnes.

Češi vládnou výrobě bitcoinomatů, každý třetí světový bankomat na bitcoiny je z Prahy
Bitcoin spadl. Ve skutečnosti se mu ale nikdy nedařilo víc. Jak to s ním dnes doopravdy…

ČTK, -mic-


Klíčová slova: bitcoin, cena, kryptoměny, burza, Litecoin


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější