První spolupráce na společném díle: Studenti designérů Plesla a Velčovského vytvořili artefakt pro E15 | Reflex.cz
nahoru

První spolupráce na společném díle: Studenti designérů Plesla a Velčovského vytvořili artefakt pro E15

paj, E15.cz10. prosince 2018 • 17:20
První spolupráce na společném díle: Studenti designérů Plesla a Velčovského vytvořili artefakt pro E15
foto: Michael Tomeš, E15

Největší současné hvězdy tuzemského designu Rony Plesl a Maxim Velčovský poprvé spolupracovali na společném díle, které se představí při čtvrtečním křtu magazínu E15 Premium. Dílo kombinující sklo a porcelán bude dárkem pro hosty při uvedení časopisu Elita byznysu, které se koná při zahájení světových parkurových závodů Global Champions Prague Play Off 13. prosince v O2 areně.

Oba světoznámí designéři vyhlásili soutěž o podobu díla mezi studenty svých ateliérů, které vedou na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM). Vítězný návrh má podobu skleněné dózy s dekorem ledovaného skla, jeho autorkou je členka ateliéru Ronyho Plesla Anna Jožová.

„Dílo zachycuje symbiotický vztah koně a jezdce při parkuru a má být hmotnou vzpomínkou na zážitky z jezdeckého klání. Estetický tvar doplňuje soška houpacího koně, který je skromným symbolem přesnosti – klíčové vlastnosti v této náročné disciplíně. Zaujalo mě, že do projektu nebude vepsána pouze spolupráce jezdce a koně, ale i spolupráce dvou ateliérů – Ateliéru skla a Ateliéru keramiky,“ říká ke svému návrhu Anna Jožová.

Více o novém magazínu Elita byznysu se dočtete ZDE >>>

Goláň: Babiš uplácel, teď se bojí. Mám důkazy podvodů a podám několik trestních…
Chcete se bát? Nenechte si ujít 10 nejlepších hororů roku 2018
Jakub Smutný 8. listopadu 2018 • 13:49

Chcete se bát? Nenechte si ujít 10 nejlepších hororů roku 2018

paj, E15.cz


Klíčová slova: e15, Rony Plesl, maxim velčovský, parkur


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější