Bezpečnostní experti varují: 20 tisíc migrantů na hranicích Chorvatska chce do Evropy, agresivita roste | Reflex.cz
nahoru

Bezpečnostní experti varují: 20 tisíc migrantů na hranicích Chorvatska chce do Evropy, agresivita roste

Lukáš Lhoťan6. listopadu 2018 • 15:49
Bezpečnostní experti varují: 20 tisíc migrantů na hranicích Chorvatska chce do Evropy, agresivita roste
foto: ČTK

Web rakouského deníku Kronen Zeitung zveřejnil varování rakouských bezpečnostních expertů, že na hranicích Bosny s Chorvatskem je připraveno kolem 20 000 ilegálních imigrantů vyzbrojených noži apod., kteří jsou stále agresivnější a snaží se proniknout skrze hranice do Chorvatska a pokračovat dále směrem do střední Evropy.


Důležitá aktualizace: Informace deníku Kronen Zeitung prověřovala stanice ARD a věrohodnost údaje 20 tisíc zpochybnila. Více čtěte ZDE


Na videozáznamu starém zhruba týden od agentury AFP je možné sledovat dav ilegálních imigrantů, kteří nerespektují pokyny bosenských policistů a za použití násilí se snaží proniknout skrze policejní kordon ke kontrolnímu stanovišti směrem do Chorvatska.

Podle expertů z rakouského ministerstva vnitra jsou v současné době ve skupině ilegálních imigrantů hlavně zastoupeni mladí muži, kterých je až 95 % z celkového počtu. Je potvrzen již i jeden případ pobodaného chorvatského policisty spáchaný útočícím uprchlíkem. Převahu mezi uprchlíky mají hlavně lidé z Pákistánu, Maroka, Íránu či Alžírska.

Referendum o Trumpovi: 5 důvodů, proč sledovat velké americké volby, které rozhodnou o…

Do Rakouska migranti nemíří

Rakouský deník svým způsobem uklidňuje čtenáře, že cílem těchto uprchlíků není Rakousko, to má prý již u uprchlíků špatnou pověst, ale chtějí proniknout do Německa a skandinávských zemí. Již v předchozí reportáži Kronen Zeitung varoval v souvislosti s blížící se zimou před kritickou situací v uprchlických táborech v Bosně a Hercegovině, kdy jsou v nich nevyhovující podmínky a jsou přeplněné.

Neziskové organizace a mnozí uprchlíci obviňují chorvatské policisty z fyzického násilí páchaného na zadržených uprchlících. Policisté údajně zadrženým také ničí mobilní telefony a podobně.

V oblasti bosensko-chorvatské hranice působí několik neziskových organizací s dobrovolníky z Anglie, Německa apod. Logistikou pomoc jim poskytují i aktivisté z České republiky. Například známá česká prouprchlická aktivistka Eva Zahradníčková prosila v diskuzní skupině Nevadí mi české mešity na sociální síti Facebook ostatní diskutující o humanitární pomoc (spací pytle) pro uprchlíky nacházející se v Bosně.

Antropoložka: V Bosně se hromadí uprchlíci. Začíná mrznout, hrozí humanitární katastrofa
10 nejlepších hororů dekády a proč se na ně podívat
Jan Cvrček 12. května 2018 • 17:22

10 nejlepších hororů dekády a proč se na ně podívat
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější