Babiš hájil Vondráčka ohledně jeho sporné cesty do Ruska | Reflex.cz
nahoru

Babiš hájil Vondráčka ohledně jeho sporné cesty do Ruska

ČTK21. října 2018 • 14:27
Babiš hájil Vondráčka ohledně jeho sporné cesty do Ruska
foto: Tonda Trans

Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v souvislosti s jeho cestou do Ruska, kde jednal i s politiky, kteří figurují na sankčním seznamu Evropské unie a Spojených států. Ministerský předseda v dnešních Otázkách Václava Moravce zároveň podpořil návrh opozičních Pirátů, aby Vondráčkovu cestu projednalo plénum dolní komory.

Babiš zdůraznil, že Česko stojí za tím, že ruská okupace ukrajinského Krymu je nepřijatelná a že unijní sankce platí, s Ruskem je ale podle něho nutné komunikovat. "Vondráček nás reprezentoval skvěle," uvedl dnes v ČT premiér. Prohlásil také, že cesta byla úspěšná.

Předseda Sněmovny Vondráček v Rusku jednal i s předsedy obou parlamentních komor Vjačeslavem Volodinem a Valentinou Matvijenkovou, kteří jsou na sankčním seznamu EU a USA. Babiš poukázal například na to, že poslanci německého Bundestagu hrají s poslanci ruské dumy dokonce fotbal. "Celý svět tam prostě chodí," řekl.

Ondráčka: Babiš pláče, ve skutečnosti ale řídí Agrofert a jde o miliardy, konečně máme …

Část domácí opozice vnímá cestu jako problematickou, jak dnes připomněl Babišův oponent v televizní debatě, předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Ministerský předseda připomněl, že šlo o cestu zdravotnického výboru. Vondráček delegaci vedl. "Celá iniciativa vznikla kvůli stížnosti českých občanů, že nemají adekvátní zdravotní péči v Rusku," řekl Babiš.

Premiér tvrdí, že cesta do Ruska se využila k útokům na ANO a na Vondráčka. "Ono se to na tom plénu vysvětlí, myslím, že pan Vondráček nemá co skrývat," dodal.

Romové vracejí Zemanovi úder a ukazují, jak pracují
Clara Zangová 4. října 2018 • 15:48

Romové vracejí Zemanovi úder a ukazují, jak pracují

Peníze na zdravotnictví budou chybět, musíme být zdraví jako řípa. Babišova vláda je…

ČTK


Klíčová slova: babiš, Rusko, předseda, sněmovnaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
23,030
29,780
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější