Mamba číslo dvě? Hasiči hledají v Kauflandu neidentifikovaného hada | Reflex.cz
nahoru

Druhá mamba? Hasiči v Orlové už druhý den hledají neidentifikovaného hada v prodejně Kauflandu

ČTK10. října 2018 • 14:55
Kaufland v Orlové je zavřený. Hasiči hledají neidentifikovaného hada
Kaufland v Orlové je zavřený. Hasiči hledají neidentifikovaného hada
• foto: 
ČTK/Ramík Drahoslav

Hasiči už druhý den hledají v prodejně Kauflandu v Orlové hada, obchod je uzavřen. Neidentifikovaný druh plaza byl v prodejně spatřen v úterý ráno, zatím se ho nepodařilo nalézt. Řetězec o tom ve středu informoval ČTK. Mluvčí hasičů Petr Kůdela potvrdil, že hasiči plaza zatím nenašli. Orlová leží v okrese Karviná.

"Dne 9. října v ranních hodinách byla na naší provozovně v Orlové v Okružní ulici zjištěna přítomnost dosud blíže nezjištěného druhu plaza. Okamžitě jsme přijali veškerá nezbytná opatření a prodejna byla uzavřena," uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl.

Podle informací ČTK hada zachytil kamerový systém. Hasiči na místě nyní prohledávají regály. "Na místě stále probíhá intenzivní hledání ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem. Dále jsme v kontaktu i s odborníky na plazy. Celou situaci monitorujeme a o dalším vývoji budeme informovat," uvedla mluvčí. Podle ní je bezpečnost zaměstnanců a zákazníků pro řetězec prioritou.

Minulý týden chytili v Praze odborníci smrtelně jedovatou mambu zelenou, která unikla z domu v Hlubočepích a předtím uštkla třicetiletou ženu, zřejmě svou majitelku, která později zemřela. Had se poté dostal do nedaleké zahrádkářské osady, kde ji ze stromu sundal pracovník pražské zoologické zahrady.

Trapné snímky, které neměl nikdo vidět. Prohlédněte si fotky zakázané samotným Hitlerem
Signal Festival 2018 v Praze: skvělé vizuální efekty a mnohem víc. Vše, co potřebujete…

ČTK


Klíčová slova: had, kaufland, Orlová, mamba zelenáDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,730
29,980
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější