nahoru

Druhá mamba? Hasiči v Orlové už druhý den hledají neidentifikovaného hada v prodejně Kauflandu

ČTK 10. října 2018 • 14:55
Kaufland v Orlové je zavřený. Hasiči hledají neidentifikovaného hada
Kaufland v Orlové je zavřený. Hasiči hledají neidentifikovaného hada
• foto: 
ČTK/Ramík Drahoslav

Hasiči už druhý den hledají v prodejně Kauflandu v Orlové hada, obchod je uzavřen. Neidentifikovaný druh plaza byl v prodejně spatřen v úterý ráno, zatím se ho nepodařilo nalézt. Řetězec o tom ve středu informoval ČTK. Mluvčí hasičů Petr Kůdela potvrdil, že hasiči plaza zatím nenašli. Orlová leží v okrese Karviná.

"Dne 9. října v ranních hodinách byla na naší provozovně v Orlové v Okružní ulici zjištěna přítomnost dosud blíže nezjištěného druhu plaza. Okamžitě jsme přijali veškerá nezbytná opatření a prodejna byla uzavřena," uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl.

Podle informací ČTK hada zachytil kamerový systém. Hasiči na místě nyní prohledávají regály. "Na místě stále probíhá intenzivní hledání ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem. Dále jsme v kontaktu i s odborníky na plazy. Celou situaci monitorujeme a o dalším vývoji budeme informovat," uvedla mluvčí. Podle ní je bezpečnost zaměstnanců a zákazníků pro řetězec prioritou.

Minulý týden chytili v Praze odborníci smrtelně jedovatou mambu zelenou, která unikla z domu v Hlubočepích a předtím uštkla třicetiletou ženu, zřejmě svou majitelku, která později zemřela. Had se poté dostal do nedaleké zahrádkářské osady, kde ji ze stromu sundal pracovník pražské zoologické zahrady.

ČTK


Klíčová slova: had, Orlová, kaufland, mamba zelenáDiskuse ke článku