nahoru

Malé město v Kalifornii má už 6 let jako starostu psa, zlatého retrívra

Daniel Baret17. září 2018 • 09:00
Max, starosta-pes, byl zvolen v kalifornském městečku Idyllwild.
Max, starosta-pes, byl zvolen v kalifornském městečku Idyllwild.
• foto: 
Facebook

Jmenuje se Maximus Mighty-Dog Mueller II. a je to zlatý retrívr. Max, jak se mu zkráceně říká, je také starostou malého městečka Idyllwild v americké Kalifornii. Ne, není to vtip. Max je pes, ale přesto mohl být zvolen starostou. Dokonce není prvním, jeho předchůdce byl zvolen už v červnu 2012. Jak je to možné?

Idyllwild je takzvané nezapsané město, takže nemá starostu-člověka. Proto v roce 2012 navrhla místní nezisková organizace Animal Rescue Friends, aby byl za starostu zvolen pes. Organizace se stará o odložené a ztracené psy a kočky a každý rok pomůže desítkám domácích mazlíčků.

První psí starosta byl pak v řádných volbách vybrán na jednoroční období v červnu 2012. Nominováno bylo celkem 14 psů a dvě kočky. Dvě třetiny hlasů dostal pes jménem Max. Bohužel v dubnu následujícího roku zemřel a musel být zvolen nástupce. Tím je opět zlatý retrívr, a opět Max, celým jménem Maximus Mighty-Dog Mueller II.

Architekti představili nádraží budoucnosti pro superrychlý dopravní systém hyperloop

Tato věc samozřejmě přitáhla do městečka zvědavce, kteří se s psím starostou fotí a také přispívají do rozpočtu na pomoc opuštěným zvířatům. Max má i svoji internetovou stránku a s vykonáváním funkce mu „pomáhají“ další psí pomocníci.

Samozřejmě celá akce je věc, která měla přilákat pozornost k pomoci pro opuštěná zvířata. To se podařilo na sto procent, protože psí starosta Max je dnes známý po celém světě.

Neobvyklá rošáda: Paraguay přesunula v Izraeli ambasádu do Jeruzaléma, po 15 týdnech jí…
Španělka vyvolala vášně, přemalovala sochu z 15. století: Panna Marie má make-up a…

Daniel Baret


Klíčová slova: USA, zprávy, pes, starostaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
22,590
29,430
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější