Architekti představili nádraží budoucnosti pro superrychlý dopravní systém hyperloop | Reflex.cz
nahoru

Architekti představili nádraží budoucnosti pro superrychlý dopravní systém hyperloop

Daniel Baret16. září 2018 • 13:30
Architekti představili nádraží budoucnosti pro superrychlý dopravní systém hyperloop
foto: UNStudio

Z nizozemského Amsterdamu do německého Frankfurtu, které dělí vzdálenost 450 kilometrů, za pouhých 53 minut a to bez použití letadla? To je hudba budoucnosti v dopravě, ve které by se využíval vysokorychlostní transportní systém hyperloop. Architekti ze společnosti UNStudio teď představili i projekt, jak by takovém případě vypadalo v Nizozemsku moderní nádraží. A je to samozřejmě něco zcela jiného, než známe dnes.

„Hyperloop je podle nás nejen realistickou a životaschopnou alternativou k létání, ale představuje i revoluci v cestování. Umožní to zcela nové způsoby práce a trávení volného času, což povede k mnoha ekonomickým změnám a významně to pomůže životnímu prostředí,“ řekl Ben van Berkel, hlavní architekt a zakladatel UNStudia pro odborný web Designboom.

Plány na nádraží hyperloopu v Nizozemsku byly představeny ve městě Utrecht. A podílel se na nich i architekt Jan Sobotka.

Hyperloop je koncept vysokorychlostního transportního systému navrženého americkým vizionářem Elonem Muskem, který proslul mnoha kontroverzními výroky. Teoretická maximální rychlost za použití hyperloopu je 1300 kilometrů za hodinu.

Jedinečné fotografie z paluby Apolla 7 aneb Ještě než člověk přistál na Měsíci

Architekti z UNStudia se domnívají, že hyperloopové stanice by mohly fungovat jako samostatné baterie zásobované solární energií a tím by se daly využít i pro okolní občanskou vybavenost.

Potenciální cesta mezi Amsterdamem a Frankfurtem by trvala 53 minut a za rok by prý po ní mohly být přepraveny desítky milionů cestujících.

Podle futuristických plánů na výstavbu evropského systému hyperloop by jedna z tras vedla Z Německa i do České republiky a přes Prahu a Brno by pokračovala do Vídně. Jaká bude ale realita tohoto projektu, to se jen uvidí.

Zapomenutí kanárci: Ženy z muničních továren, které 1. světová válka zbarvila dožluta
Sex, drogy a slzy: Podívejte se na běžný den v životě luxusní prostitutky

Daniel BaretVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější