12 dětí zemřelo po výbuchu muničního skladu v poslední baště syrských povstalců. Celkem je 39 obětí | Reflex.cz
nahoru

12 dětí zemřelo po výbuchu muničního skladu v poslední baště syrských povstalců. Celkem je 39 obětí

ČTK12. srpna 2018 • 15:49
12 dětí zemřelo po výbuchu muničního skladu v poslední baště syrských povstalců. Celkem je 39 obětí
foto: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Při výbuchu v severosyrské provincii Idlib v neděli zahynulo 39 lidí, z toho 12 dětí. Mnoho dalších osob bylo zraněno. O explozi informovala záchranářská skupina známá jako Bílé přilby a také exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Podle ní výbuch zničil pětiposchoďový dům, v jehož přízemí byl muniční sklad.

Nálož explodovala ve vesnici Sarmadá u turecké hranice. Bílé přilby tvrdí, že je na místě mnoho obětí, jejich počet ale skupina nespecifikovala.

SOHR oznámila, že mrtvých je nejméně 18. Není ale jasné, zda to jsou jenom civilisté. V přízemí domu byl podle tohoto zdroje muniční sklad, který patřil obchodníkovi se zbraněmi z radikální skupiny blízké Al-Káidě.

Provincie Idlib je poslední částí Sýrie, kterou vláda ještě nemá pod kontrolou. Soustředili se v ní odpůrci Damašku a také mnoho radikálních skupin. Do oblasti jihozápadně od provincie Idlib tento týden dorazily armádní posily a narůstají obavy, že ofenziva s cílem dobýt poslední povstalecký region může brzy začít. OSN již varovala, že případný zásah Damašku v oblasti může vést k tomu, že směrem k turecké hranici začne prchat 2,5 milionu lidí.

Šílené léčebné metody minulého století, které už naštěstí vymizely. Podívejte se
Asma Asadová má rakovinu. Manželka syrského prezidenta se začala léčit, prozrazuje…

ČTK


Klíčová slova: Sýrie, výbuch, exploze, munice, povstalci, mrtví, smrtDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější