Migranty by v Praze stejně zmlátili, multikulturalismus ve východní Evropě selhal, řekl nizozemský ministr | Reflex.cz
nahoru

Migranty by v Praze stejně zmlátili, multikulturalismus ve východní Evropě selhal, řekl nizozemský ministr

Tereza Stonišová19. července 2018 • 15:00
Ministr zahraničí Nizozemska Stef Blok
Ministr zahraničí Nizozemska Stef Blok
• foto: 
Wikimedia

„Neexistuje nic jako úspěšně integrovaná multikulturní společnost, barevné migranty by stejně zbili, kdyby se přestěhovali do Prahy nebo do Varšavy,“ řekl na neveřejném jednání ministr zahraničí Nizozemska Stef Blok. Jeho slova nyní rozpolcují nizozemskou společnost.

„Dejte mi příklad společnosti, která je multietnická, multikulturní a kde původní obyvatelé stále žijí s těmi novými po boku. A která žije v klidu a míru. O žádné takové nevím,“ řekl člen vlády své pracovní skupině v Haagu. Jeho slova odcitovala nizozemská televize Zembla.

Blok také jedním dechem dodal, že přijímáním většího počtu migrantů dojde nevyhnutelně k okamžiku, kdy společnost narazí na své „přijímací“ limity. I další jeho neveřejná prohlášení, která zaznamenala nizozemská televize, stojí za zmínku: „Ten problém zřejmě tkví hluboko v našich genech. Prostě pro nás není jednoduché vytvořit si vztah k někomu pro nás neznámému,“ řekl zahraniční ministr.

A po Rusku fotbal v Kataru: Zápasy před Vánoci, problém s alkoholem i klimatizované …

Během jednání jeden z přítomných ministrovi oponoval. Uvedl, že například Singapur je příkladem úspěšného multietnického soužití. Blok měl však po ruce ihned odpověď: „No, ale ti nepřijímají chudé migranty. Nebo možná jen na to, aby jim někde uklízeli…“

Poté, co se slova člena nizozemské vlády dostala na veřejnost, předložil muž veřejnosti pouze krátké vyjádření ve smyslu, že uznává nevhodnost svých slov. Prohlášení ministra si zatím východoevropské země (či středoevropské, záleží na úhlu pohledu) nevšimly. Jeho slova o přístupu České republiky a Polska k otázkám migrace zřejmě vyvěrají z jeho znalosti dlouhodobé a nyní i premiérem Andrejem Babišem určené linie jakési neodpovědnosti, která se stala typickou pro země Visegrádu. Z prohlášení Stefa Bloka je patrné, že s touto politikou souhlasí.

Obří utržený ledovec straší grónskou vesnici, může způsobit záplavy
Tereza Stonišová 15. července 2018 • 10:36

Obří utržený ledovec straší grónskou vesnici, může způsobit záplavy

Britská protiteroristická jednotka identifikovala na 400 možných předmětů…Klíčová slova: Stef Blok, Nizozemsko, migranti


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější