nahoru

V centru Prahy se zřítil kus budovy. Zavalil čtyři lidi

ČTK 17. července 2018 • 11:17
V centru Prahy se zřítil kus budovy. Zavalil čtyři lidi
foto: David Malík

Na stavbě v Mikulandské ulici v centru Prahy se dnes zřítila část budovy. Podle dosavadních informací spadlý strop o rozměrech pět krát deset metrů zavalil čtyři lidi, dva z nich už se hasičům podařilo vyprostit. Oba předali do péče záchranářů. Na místo byli vysláni kynologové, sací bagr na sutiny, psychologové i statik. Hasiči, policisté a záchranáři o tom informovali na twitteru.

Hasiči začali stavět provizorní ochranu proti dalšímu pádu. "Snažíme se vyhrabat další osoby. Na místo byl povolán sací bagr na sutiny. Požádali jsme Český červený kříž o spolupráci. K události míří psychologové," uvedli hasiči. Na místo neštěstí jede i ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský.

Na místě jsou čtyři posádky záchranné služby, dvě lékařské posádky, pět hasičských jednotek, policisté i psovodi městské policie. Kvůli velkému počtu techniky složek integrovaného systému byl částečně omezen provoz na Národní třídě.

Pražská záchranná služba kvůli zřícené části budovy v Mikulandské ulici aktivovala traumaplán, na místo poslala speciální vůz Atego a další 2 posádky.

Stream z vyprošťování můžete sledovat ZDE >>>

ČTK


Klíčová slova: Praha, stavba, hasiči, policie, lékařDiskuse ke článku