Vláda v ohožení a ČSSD zatlačená do kouta. Komunisté také nechtějí Pocheho jako ministra zahraničí | Reflex.cz
nahoru

Vláda v ohožení a ČSSD zatlačená do kouta. Komunisté také nechtějí Pocheho jako ministra zahraničí

ČTK, Martin Bartkovský17. června 2018 • 13:04
Vojtěch Filip
Vojtěch Filip
• foto: 
ČTK

Jméno europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) v pozici ministra zahraničí by vyloučilo toleranci vlády ANO a ČSSD ze strany komunistické strany. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. Šéf komunistů dodal, že o tom informoval předsedu ČSSD Jana Hamáčka už dříve, podle Hamáčka však takto kategorická informace nezazněla. Předseda ČSSD v ČT řekl, že je to závažný problém, který je třeba řešit. ČSSD si ale podle něj nenechá diktovat.

Komunisté měli výhrady proti jiným jménům, například ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO), řekl Hamáček. Filip trvá na tom, že sociální demokraté o kategorickém odmítnutí Pocheho ze strany KSČM věděli. "Řekli jsme to panu Hamáčkovi už předtím, než bylo spuštěno referendum (ČSSD o vstupu do vlády)," řekl. Hamáček to odmítl. "Na žádném jednání nezaznělo, že by KSČM nepodpořila vládu za předpokladu, že bude pan Poche ministrem zahraničí," uvedl. Filip později oponoval, že není lhář a říká věci tak, jak jsou.

Miroslav Poche v 10 bodech: Kdo je politik ČSSD, proč ho Zeman a komunisté odmítají a…

Filipa uvedl, že se Poche v hlasováních v Evropském parlamentu postavil v otázkách migrace proti ČR, což KSČM vadí. "Tohle pro mě není důvěryhodný člověk," řekl na Pocheho adresu. Hamáček prezentované výhrady KSČM označil za nesmysl a účelovou věc. Dříve v pořadu televize Prima Partie uvedl, že sociální demokraté nemají už kam ustupovat. Nevyloučil, že by spor o personálie mohl v krajním případě znamenat konec plánu na vládu s ANO.

Hamáček uvedl, že na uzavřených jednáních komunistům vadil hlavně Vojtěch. "Na pana Pocheho zaznívaly výhrady, ale pan Filip mi nikdy neřekl, že KSČM nepodpoří vládu, pokud v ní bude Poche, to jsem nikdy neslyšel. Pokud KSČM říká, že nebude tolerovat vládu kvůli jednomu jménu, tak to budeme muset řešit, protože je to nová věc," uvedl. Vyloučil, že by Pocheho přemlouval, aby se kandidatury vzdal, jak adepta na ministra vyzval v sobotu premiér Andrej Babiš (ANO).

Hamáček podobně jako dříve v televizi Prima nevyloučil, že by nakonec kvůli sporu o nominace ministrů vláda ANO a ČSSD vzniknout vůbec nemusela. "Pokud to postavil kolega Filip takto tvrdě, je to závažný problém, který koalici může ohrozit," připustil.

V médiích je zlo podobné komunistické cenzuře, lidé mají právo šířit i lži, říká Luzar…
Zeman na Hradě spálil červené trenýrky. „Je mně líto, že z vás dělám blbečky,“ řekl …

ČTK, Martin BartkovskýVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější