nahoru

Stalinistka Semelová označila odpůrce komunistů za chátru. Na mítink KSČM přišli s transparentem "rudý zrůdy"

ČTK 1. května 2018 • 13:04
Stalinistka Semelová označila odpůrce komunistů za chátru. Na mítink KSČM přišli s transparentem "rudý zrůdy"
foto: Blesk - Mária Rušinová

Stovky příznivců KSČM se jako každý rok sešly na pražském Výstavišti k oslavě Svátku práce. Na pódiu se představili kandidáti do pražského zastupitelstva a Senátu pro podzimní volby. Se skupinou zhruba tří desítek odpůrců s vlajkami USA, Ukrajiny či NATO se komunisté střetli hlavně slovně, ale vznikla i drobná strkanice. Jednička kandidátky komunistů do voleb Marta Semelová vyzvala policii k rozehnání odpůrců, antikonfliktní tým nicméně spory řešil domluvou.

Hlavním problémem hlavního města je podle komunistických kandidátů do zastupitelstva nedostatek bytů. "Bydlení je jedna naše priorita, aby lidé měli právo na střechu nad hlavou," uvedla kandidátka KSČM na primátorku a také do Senátu Semelová. Je podle ní hanbou kapitalistického systému, že se lidé včetně důchodců musejí bát, aby neskončili pod mostem. Ve výstavbě nových bytů by se podle komunistů měl angažovat magistrát i městské části.

Dalším tématem, které kandidáti zdůraznili, byla doprava. Například MHD by měla být podle KSČM zdarma a Libeňský most, o kterém se v metropoli v posledních týdnech živě diskutuje, by se neměl bourat a rozšiřovat.

Běžte do prdele, doporučil komunistický kandidát do Senátu

Stejně jako v minulých letech i letos ke Křižíkově fontáně dorazila skupina antikomunistů, vyzbrojených vlajkami USA a NATO, transparenty připomínajícími zločiny komunismu a hesly typu "Rudý zrůdy". Výměna názorů se místy vyostřovala a chvílemi museli diskutující jednotlivce kvůli vyostřené náladě oddělovat policisté.

Semelová na pódiu označila odpůrce za chátru a vyzvala policii, aby je rozehnala. Na jednom z antikomunistických transparentů bylo dáno rovnítko mezi symboly srpu a kladiva a hákového kříže, což je podle Semelové znevážení obětí druhé světové války z řad komunistického odboje. Doplnila, že chce proti autorům transparentu podat trestní oznámení.

Ještě ostřeji se vyjádřil další kandidát KSČM do Senátu Karel Skoupil. Přítomné názorové odpůrce označil za tupce a přirovnal je k henleinovcům. "Vážení pomatenci, vemte se za ruce a běžte do prdele!" vzkázal jim. Parafrázoval tím jeden z transparentů odpůrců, na kterém stálo "Evropa je náš domov, chcete-li na východ, táhněte na Sibiř!"

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.