Pařížané vážně intoxikovali svou desetiměsíční dceru marihuanou | Reflex.cz
nahoru

Pařížané vážně intoxikovali svou desetiměsíční dceru marihuanou

-zan-26. dubna 2018 • 13:00
Pařížané vážně intoxikovali svou desetiměsíční dceru marihuanou
foto: flickr

Rodiče ve Francii vystavovali desetiměsíční dceru a její dva starší bratry drogám. Holčička musela být kvůli zdravotním potížím hospitalizována. Lékaři přišli na to, že příčinou je intoxikace marihuanou.

Lékaři nemocnice Trousseau upozornili policii na případ potom, co před několika týdny převzali do péče desetiměsíční holčičku. Brzy rozpoznali, že její vážné obtíže způsobila intoxikace několika druhy omamných látek, zejména marihuanou. Její stav se zlepšil, vyšetření ale ukázala, že s drogami přišli do kontaktu i její dva starší bratři.

75 let na LSD: V Česku se známou halucinogenní drogou údajně experimentoval i Miloš Zeman

Rodiče tří dětí jsou od 18. dubna ve vazbě. Po prohlídce jejich hotelového pokoje policie našla hašiš. Žena a muž ve věku 32 a 40 let se přiznali, že pravidelně užívají několik druhů drog, ale nevysvětlili, jak došlo k otravě jejich malé dcery. Podle analýzy přišli i její bratři (dva a čtyři roky) do kontaktu s různými drogami, hlavně s marihuanou, extází a kokainem.

Pár utrácel za drogy nemalé peníze, proto se rodina potýkala s velkými finančními potížemi a byla ubytovaná v sociálním domě. Poprvé promluvil u pařížského soudu 20. dubna,  proces bude nadále pokračovat. Soud bude případ řešit jako užívání drog, záměrné vystavování dětí nebezpečí a porušování základních rodičovských povinností.

Francie omylem legalizovala konopí. Díry v zákonech si přes deset let nikdo nevšiml

-zan-Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější