nahoru

Revoluce v automobilismu: Číňané začali vyrábět malé auto ve 3D tiskárně, má jen několik desítek dílů

Daniel Baret2. dubna 2018 • 09:40
Revoluce v automobilismu: Číňané začali vyrábět malé auto ve 3D tiskárně, má jen několik desítek dílů
foto: Polymaker/XEV

Nastává nová revoluce v automobilovém průmyslu? V Číně se o to několik inovátorských firem snaží. Například společnosti XEV a Polymaker začaly vyrábět ve 3D tiskárnách malé městské auto, které se jmenuje LSEV a bude stát 7500 dolarů (v přepočtu kolem 154 tisíc korun). Podle majitelů už mají přes sedm tisíc objednávek.

Auto LSEV bude jezdit na elektřinu a podle Lou Siao-fana, spoluzakladatele a ředitele firmy Polymaker, má dosahovat maximální rychlosti 70 kilometrů za hodinu a na jedno nabití ujede kolem 150 kilometrů. Což by pro zamýšlený městský provoz mělo bohatě stačit.

Zatímco normální vůz má kolem dvou tisíc komponentů, tak LSEV se kromě zrcátek, světel a podvozku skládá z pouhých 57 dílů.

Zatímco Číňané se domnívají, že se bude jednat o skutečnou revoluci v automobilismu, evropské či americké automobilky zpochybňují bezpečnost podobných vozů. Experti ale upozorňují, že svět se bude muset kvůli znečišťování ovzduší i nekonečným dopravním zácpám vydat směrem k výrobě elektrických, menších a jednodušších automobilů.

Alkoholoví přeborníci za volantem: Šel jsem si odpočinout do auta, ujel mi traktor a…
Policie ukázala video smrtelné nehody samořídícího auta Uberu. Zachycuje srážku i výraz…

Daniel Baret


Klíčová slova: auta, Čína, 3d tisk, elektromobilDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější