Evropské země jsou v bludném kruhu protiruské solidarity, kterou jim vnutili Britové, tvrdí Moskva | Reflex.cz
nahoru

Evropské země jsou v bludném kruhu protiruské solidarity, kterou jim vnutili Britové, tvrdí Moskva

ČTK26. března 2018 • 14:47
Britská premiér Theresa Mayová na březnovém jednání Evropské rady v Bruselu. Jedním z hlavních témat byla reakce na otravu špiona Sergeje Skripala
Britská premiér Theresa Mayová na březnovém jednání Evropské rady v Bruselu. Jedním z hlavních témat byla reakce na otravu špiona Sergeje Skripala
• foto: 
Reuters

Ruské ministerstvo zahraničí v pondělí sarkasticky komentovalo očekávané vyhoštění ruských diplomatů z některých evropských metropolí, mezi nimiž má být i Praha. Ministerská mluvčí na facebooku napsala, že Evropané se chovají jako "věrní poddaní" Londýna, který jim vnucuje zhoršení vztahů s Moskvou.

Připravované vyhoštění ruských diplomatů se má podle spekulace agentury Bloomberg týkat nejméně deseti zemí, podle britských zdrojů jich má být až dvacet. Podrobnosti chystané akce mají vejít ve známost v 15:00 SELČ, napsala agentura s odvoláním na nejmenované oficiální činitele.

Ruská mluvčí Marija Zacharovová na facebooku napsala, že Británie jako strana opouštějící Evropskou unii "využívá faktor solidarity a vnucuje ostatním zhoršení vztahů s Ruskem". Ohlášené vypovězení Rusů ironicky označila za "defilé svrchovanosti" jednotlivých unijních zemí.

"Jakmile Londýn unii opustí, už ho nic nebude spojovat s jejím jednotným zahraničněpolitickým kurzem. Když se mu zachce, začne hrát hru na sblížení, jindy zas hru na odloučení. A ostatní státy EU budou dál spojeny v bludném kruhu protiruské solidarity, kterou jim kdysi Britové vnutili," napsala Zacharovová, proslulá nevybíravou kritikou západního společenství.

Jak zabíjí armádní jed novičok? Ruský vědec stihnul před smrtí prozradit, co se dělo
Babiš: Česko nevyhostí ruské diplomaty, ale jen nedeklarované agenty. "Svět se nezhroutí."

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,830
29,630
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější